Juniorzy Młodsi wygrywają z poznańskim Lechem!

W zaległej kolejce Ligi Wojewódzkiej podopieczni Mirosława Czajki wygrali na wyjeździe z zespołem rezerw poznańskiego Lecha 3:2. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobywali: Dawid Kowalski (2) oraz Dawid Idzikowski.

Od początku spotkania obie drużyny stwarzały sytuację do zdobycia bramek. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Poznania. W dziewiątej minucie Krzysztofa Koniecznego pokonał Jakub Draszczyk. Jarociniacy nie podłamali się stratą bramki i w 39. minucie doprowadzili do wyrównania. Alan Janowski z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki skierował Dawid Idzikowski.

Po przerwie gra się zaostrzyła. Z powodu kontuzji boisko upuścili wyróżniający się piłkarze jarocińskiej drużyny: Damian Tomczak oraz Konrad Kwiatkowski. W 60. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Eryk Krawczyk. Podopieczni Mirosława Czajki nie zamierzali się poddać i cztery minuty później w polu karnym sfaulowany został Alan Janowski. Jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Kowalski. W 79. minucie akcję meczu przeprowadził rezerwowy Adam Ratajczak, który podał futbolówkę do Dawida Kowalskiego, a ten zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad liderem rozgrywek – Lechem II Poznań.

– Moja drużyna pokazała dzisiaj charakter i determinacje. Dziękuje wszystkim zawodnikom za walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Rywale z Poznania byli w szoku, a my pokazaliśmy że potrafimy wygrywać z najlepszymi, mówił po wtorkowym spotkaniu, trener Mirosław Czajka.

Lech II Poznań – JKS Jarota Jarocin 2:3 (1:1)

Jarota: Krzysztof Konieczny – Mikołaj Dzierla, Szymon Grodzki, Mikołaj Grygiel (79’ – Bartosz Branicki), Dawid Idzikowski, Alan Janowski, Jakub Klauza, Dawid Kowalski, Konrad Kwiatkowski (50’ – Wojciech Nowak), Patryk Rzepka (60’ – Hubert Pieniężny), Damian Tomczak (68’ – Adam Ratajczak).

Tabela – I Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy „Gr. 1”