Juniorzy młodsi znów zwycięzcy

Kolejne dobre spotkanie w Lidze Wojewódzkiej rozegrali zawodnicy urodzeni w 2003 roku. Jarociniacy bez większych problemów pokonali Ostrovię Ostrów Wlkp. 3:1.

Czwartkowy pojedynek został rozegrany awansem z czwartej kolejki na prośbę gości z Ostrowa Wielkopolskiego. Od pierwszej minuty lepsze sytuacje do zdobycia bramki mieli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w dziewiątej minucie gry. Wtedy z bliskiej odległości bramkarza rywali pokonał Norbert Tokarz. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Miłosz Barański. W drugiej odsłonie meczu prowadzenie JKS-u podwyższył kapitan zespołu – Szymon Bogaczyk. Gdy wydawało się, że nasi zawodnicy strzelą kolejne bramki, to rywale w końcówce odpowiedzieli golem honorowym. W końcówce spotkania rzutu karnego nie wykorzystał jeden z graczy jarocińskiej ekipy.

– Dziś mogliśmy pokonać Ostrovię znacznie wyżej. Po raz kolejny nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. To może martwić. W dzisieszym meczu pokazaliśmy determinację i dużą chęć zwycięstwa. Fajnie, że praca na treningach przynosi efekty w postaci dobrej gry w Lidze Wojewódzkiej – powiedział po końcowym gwizdku sędziego, Piotr Skokowski.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Skokowskiego wskoczyli na pozycję wicelidera rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych B2. W ten weekend nasi zawodnicy będą odpoczywać, a kolejną środę rozegrają zaległe spotkanie z drugiej kolejki z Górnikiem Konin. Mecz zaplanowano na godzinę 19:15 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie.