Juniorzy starsi wygrywają kolejne spotkanie

Kolejny komplet punktów zapisali na swoim koncie juniorzy starsi w Lidze Wojewódzkiej. Tym razem zespół prowadzony przez trenera Pawła Janasa pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne 5:2.

Niedzielne spotkanie zostało rozegrane w ramach 29. kolejki. Przed tym pojedynkiem obie ekipy zgromadziły na swoim koncie po dwadzieścia dwa punkty, ale lepszym bezpośrednim meczem z Jarotą Jarocin mogli pochwalić się rywale z Tarnowa Podgórnego. Gospodarze za wszelką cenę chcieli się zrewanżować za porażkę z rundy jesiennej. To właśnie oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie po bramce zdobytej przez Jakuba Orzłowskiego. Chwilę później prowadzenie podwyższył Patryk Rzepka. Gdy wydawało się, że nasi juniorzy starsi mają mecz pod kontrolą, to rywale zdobyli dwa gole przed przerwą. Jednak w drugiej połowie strzelali już tylko zawodnicy z Jarocina. Na listę strzelców wpisali się Jakub Orzłowski, Gabriel Sołtysiak, a wynik spotkania ustalił Patryk Rzepka.

Piłkarze urodzeni w 1999 i 2000 roku obecnie zajmują dziewiąte miejsce w stawce trzynastu zespołów w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Podopieczni Pawła Janasa w najbliższy wtorek, 12 czerwca rozegrają swoje ostatnie spotkanie w obecnym sezonie. Ich rywalem będzie Stal Pleszew. To starcie odbędzie się na boisku rywala o godzinie 18:00.

Jarota Jarocin – Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:2 (2:2)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Mikołaj Dzierla (85’ – Patryk Mankiewicz), Jakub Klauza, Krystian Wawrzyniak (46’ – Kacper Olszyna), Mateusz Gabryszak, Wojciech Nowak (80’ – Adam Ratajczak), Piotr Stachowiak, Gabriel Sołtysiak, Jakub Orzłowski, Patryk Rzepka, Kacper Litka (70’ – Damian Krzyżaniak)