Juniorzy Starsi wygrywają w derbach

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisali piłkarze jarocińskiego Klubu w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Zespół prowadzony przez trenera Mirosława Czajkę w 13. kolejce pokonał Włókniarza 1925 Kalisz 5:2.

Jarociniacy od początku spotkania dominowali nad rywalem w każdym aspekcie gry. W 33. minucie nasi zawodnicy prowadzili już 3:0, a na listę strzelców wpisali się Patryk Rzepka, Dawid Kowalski oraz Przemysław Rzepka. Wysokie prowadzenie rozluźniło podopiecznych Mirosława Czajki, którzy w końcówce pierwszej części gry niespodziewanie stracili dwa gole. Po przerwie na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie bramki zdobywała już tylko jedna drużyna. Autorem kolejnych dwóch trafień dla Jaroty był Patryk Kempa.

– Przed meczem derbowym z Kaliszem dałem moim zawodnikom więcej czasu na przemyślenie i regeneracje mentalną. Otwarta głowa na boisku jest ważniejsza niż sto podań czy kilometrów przebiegniętych podczas spotkania. Efekt był widoczny. Dobrze weszliśmy w spotkanie i w pełni kontrolowaliśmy wynik. Byliśmy szybcy i wściekli. Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji strzeleckich. Bramka Patryka Rzepki oraz robinsonada Marcina Wojciechowskiego były piłkarskimi majstersztykami, mówi trener juniorów starszych, Mirosław Czajka.

Jarota Jarocin – Włókniarz 1925 Kalisz 5:2 (3:2)

Jarota: Marcin Wojciechowski – Szymon Grodzki, Damian Tomczak (46’ – Alan Janowski), Mateusz Zięciak (75’ – Marcin Bryll), Miłosz Gruchot (46’ – Mikołaj Dzierla), Dawid Idzikowski, Oskar Maciejewski, Przemysław Rzepka (70’ – Adrian Dłużak), Patryk Kempa, Patryk Rzepka (24’ – Konrad Glinkowski), Dawid Kowalski (82’ – Bartosz Branicki).

Kolejne spotkanie zespół juniorów starszych rozegra w środę, 9 listopada o godzinie 14:00. Rywalem na wyjeździe będzie Unia Swarzędz. Obecnie nasi piłkarze zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do lidera.