Kolejne zwycięstwo juniorów starszych

Ważne trzy punkty w ostatnią niedzielę zdobyli juniorzy starsi, którzy w roli gospodarza pokonali Centrę Ostrów Wlkp. Podopieczni Pawła Janasa przybliżyli się do utrzymania w Lidze Wojewódzkiej.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Ostrowa Wielkopolskiego. Faworyci tego pojedynku wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie gry. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni i w 25. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Dawida Kowalskiego. Od tego momentu nasi zawodnicy przejęli inicjatywę na boisku, a potwierdzeniem tego było trafienie Patryka Rzepki na początku drugiej części gry. Zespół z Jarocina w 70. minucie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Do siatki ponownie trafił Dawid Kowalski. Centra odpowiedziała golem na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, ale ostatnie słowo należało do JKS-u, który w doliczonym czasie gry strzelił czwartą bramkę w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Dawid Kowalski. Młody napastnik skompletował na swoim koncie hat-tricka.

Niedzielne zwycięstwo pozwoliło jarocińskiej ekipie odskoczyć od strefy spadkowej na pięć punktów. Podopieczni trenera Pawła Janasa kolejny mecz ligowy rozegrają 31 maja o godzinie 10:30. Ich rywalem będzie ostatni zespół rozgrywek – Warta Śrem. Następnie przyjdzie im się zmierzyć z Unią Swarzędz, Tarnovią Tarnowo Podgórne oraz Stalą Pleszew.

Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wielkopolski 4:2 (1:1)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Jakub Klauza, Kacper Olszyna, Krystian Wawrzyniak, Gabriel Sołtysiak, Jakub Orzłowski (87’ – Mateusz Klapczyński), Patryk Rzepka (76’ – Wojciech Kidoń), Kacper Litka, Wojciech Nowak (77’ – Mateusz Gabryszak), Miłosz Kowalski, Dawid Kowalski.