Okazała wygrana juniorów młodszych B1

To był pogram w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Skokowskiego. Zespół JKS-u z rocznika 2003 rozgromił Ostrovię Ostrów 8:2. Jarociniacy tracą do lidera rozgrywek zaledwie dwa „oczka”.

Niedzielny pojedynek był starciem ekip sąsiadujących w ligowej tabeli. Od początku meczu dominowali gracze z Jarocina, którzy w piętnastej minucie objęli prowadzenie. Autorem gola był Bartosz Borysiak. Kolejny kwadrans gry przebiegał głównie pod bramką naszych rywali. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze trzy trafienia. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobyli Maurycy Skowroński i Norbert Tokarz. Goście z Ostrowa Wielkopolskiego zdołali odpowiedzieć w jednej z ostatnich akcji przed zejściem do szatni. Jakub Szymański nie miał większych szans na udaną interwencję.

W drugiej odsłonie drużyna trenera Skokowskiego stworzyła sobie kilka znakomitych sytuacji. Futbolówkę w siatce dwukrotnie ulokował Norbert Tokarz, a po jednym golu dołożyli Maurycy Skowroński, Kajetan Oleśków i Jakub Wasik. Co prawda nasi przeciwnicy zdobyli drugą bramkę w samej końcówce meczu, ale to było wszystko, na co było ich stać.

Juniorzy młodsi B1 wygrali swoje czwarte spotkanie w Lidze Wojewódzkiej. Taki stan rzeczy sprawił, że piłkarze Jaroty wciąż się liczą w walce o pierwsze miejsce w całych rozgrywkach. Przypomnijmy, że mistrz rundy jesiennej w kategorii wiekowej B2 Junior zagra baraż o Centralną Ligę Juniorów U-17.

Liga Wojewódzka B1 Junior (6. kolejka – 22.09.2019 rok)
Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 8:2 (3:1)

Jarota Jarocin: Jakub Szymański – Miłosz Bolek (76’ – Jakub Wasik), Bartosz Kantek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak (72’ – Miłosz Nowakowski), Mikołaj Szcześniak (68’ – Dawid Bartkowiak), Kacper Boruta (50’ – Miłosz Nowak), Kajetan Oleśków (75’ – Bartosz Szymkowiak), Maurycy Skowroński, Aleksander Pisarczyk, Norbert Tokarz.