Pewne zwycięstwo z Ostrovią

Dobre spotkanie na stadionie miejskim rozegrali podopieczni Marka Nowickiego. Piłkarze JKS-u bez większego problemu ograli w czwartym meczu kontrolnym Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:0.

W pierwszej połowie jarocińscy kibicie goli nie zobaczyli. Groźniejsze sytuacje stworzyli gospodarze. Już w ósmej minucie gry bliski zdobycia bramki był Jędrzej Ludwiczak. Na kolejną dobrą akcję naszych zawodników czekaliśmy do 30. minuty. Wtedy na strzał zdecydował się Mateusz Dunaj, ale świetną interwencją popisał się bramkarz z Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto swoje okazje mieli Piotr Skokowski, Matusz Molewski oraz Jakub Nowak. Futbolówka nie znalazła jednak drogi do siatki i piłkarze obu ekip schodzili na kilkunastominutową przerwę przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron goście nie ustrzegli się kilku poważnych błędów. Wynik spotkania otworzył Mateusz Molewski. W 65. minucie drugą bramkę w meczu dla JKS-u zdobył Krzysztof Czabański, który zachował się najprzytomniej w polu karnym i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Z każdą następną minutą podopieczni trenera Nowickiego zyskiwali przewagę, a potwierdzeniem tego było trafienie Jakuba Nowaka w 85. minucie. W ostatnim fragmencie gry do głosu doszli rywale. Jednak kilka udanych interwencji zapisał na swoim koncie Mateusz Filipowiak.

Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 3:0 (0:0)
51′ – Mateusz Molewski (1:0)
68′ – Krzysztof Czabański (2:0)
80′ – Jakub Nowak (3:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (60′ – Mateusz Filipowiak) –  Daniel Tomaszewski (46′ – Jakub Czapliński), Marcin Banaszak (77′ – Piotr Skokowski), Igor Skowron (46′ – Krzysztof Czabański), Radosław Barabasz, Piotr Skokowski (72′ – Daniel Tomaszewski) – Jędrzej Ludwiczak, Mateusz Dunaj (46′ – Miłosz Kowalski), Jakub Nowak, Mateusz Molewski (70′ – Gabriel Sołtysiak) – Mikołaj Łopatka (55′ – Dawid Piskuła).