Pierwsze zwycięstwo sparingowe

Jarota Jarocin pewnie pokonała w swoim drugim meczu sparingowym KS Opatówek 4:1. Na listę strzelców wpisali się Miłosz Kowalski, Dawid Idzikowski, Dawid Piskuła oraz Daniel Tomaszewski.

Środowe starcie sparingowe toczyło się pod dyktando jarocińskiej ekipy. Pierwszą groźną sytuacje gospodarze stworzyli w 26. minucie. Bliski zdobycia bramki był Mikołaj Łopatka, ale jego uderzenie z szesnastego metra obronił bramkarz z Opatówka. Cztery minuty później piłkę otrzymał Miłosz Kowalski, który otrzymał świetne podanie od Piotra Skokowskiego. Napastnik JKS-u nie trafił jednak czysto w futbolówkę. Po upływie pół godziny gry swoją okazję miał również Krzysztof Czabański. Stoper naszej drużyny przestrzelił głową po stałym fragmencie gry i wynik nie uległ zmianie. Jarociniacy objęli prowadzenie w 36. minucie. Mikołaj Łopatka zdecydował na zagranie piłki do wbiegającego przed pole karne Miłosza Kowalskiego, który nie miał problemu z pewnym wykończeniem podania swojego kolegi.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na początku drugiej połowy swoje okazje mieli Jakub Czapliński, Mikołaj Łopatka oraz Jakub Orzłowski. Podopieczni Marka Nowickiego przeważali i co ważne byli skuteczni pod bramką swoich rywali. Jednak na drugiego gola czekaliśmy aż do 75. minuty. Wtedy do siatki trafił Dawid Idzikowski. Osiem minut później było już 3:0. Tym razem bramkę zdobył Dawid Piskuła. Gdy wydawało się, że goście w tym meczu nie przedostaną się pod pole karne gospodarzy, to w 85. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Spychalski. Zespół z Jarocina wynik ustalił w ostatniej akcji meczu. Autorem czwartego trafienia był Daniel Tomaszewski.

Trzecie swoje spotkanie kontrolne piłkarze Jaroty Jarocin rozegrają przed własną publicznością w najbliższą sobotę, 21 lipca o godzinie 11:00. Ich rywalem będzie trzecioligowy Sokół Kleczew.

Jarota Jarocin – KS Opatówek 4:1 (1:0)
36′- Miłosz Kowalski (1:0)
75′ – Dawid Idzikowski (2:0)
83′ – Dawid Piskuła (3:0)
85′ – Mateusz Spychalski (3:1)
90′ – Daniel Tomaszewski (4:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak (46′ – Sebastian Kmiecik) – Igor Skowron (80′ – Marcin Banaszak), Krzysztof Czabański, Marcin Banaszak (46′ – Adrian Radojewski), Piotr Skokowski (65′ – Alan Janowski) – Jakub Nowak (65′ – Dawid Idzikowski), Mateusz Dunaj (46′ – Jędrzej Ludwiczak), Mateusz Molewski (65′ – Daniel Tomaszewski), Filip Brzostowski (46′ – Jakub Czapliński) – Mikołaj Łopatka (65′- Jakub Orzłowski), Miłosz Kowalski (46′ – Dawid Piskuła)