Początek jak marzenie

Trampkarze starsi rozpoczęli sezon 2017/18 od wysokiego zwycięstwa nad Polonią Środa Wlkp. 4:0. Oprócz wyniku cieszyć może również gra jarocińskiej drużyny w tym pojedynku.

Od pierwszych minut spotkania podopieczni trenera Skokowskiego przejęli inicjatywę. Potwierdzeniem tego była bramka zdobyta w 2. minucie przez Mikołaja Szcześniaka. Rywale w 20. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Tuż przed zmianą stron piłkarze z Jarocina podwyższyli swoje prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Szcześniak.

W drugiej części gry zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. W 58. minucie do siatki rywali trafił Krzysztof Wieliński, a wynik spotkania pięć minut później ustalił Tobiasz Stefaniak. Dla zespołu trampkarzy starszych jest to pierwsze zwycięstwo w nowo utworzonej Lidze Wojewódzkiej, którą od sezonu 2017/18 przejął Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

– Cieszę się, że tak udanie rozpoczęliśmy nowy sezon. Zwycięstwo nad Polonią Środa Wlkp. na pewno napawa optymizmem na kolejne mecze ligowe. Czeka nas trudne zadanie w tym sezonie, ponieważ liga jest wyrównana i silna, ale mój zespół jest przygotowany do rywalizacji z najlepszymi zespołami w naszym województwie, powiedział trener trampkarzy starszych, Piotr Skokowski.

Drużyna z rocznika 2003 kolejny pojedynek ligowy rozegra już 21 sierpnia. W poniedziałek zawodnicy JKS-u pojadą do Gostynia. Tam o godzinie 11:00 zmierzą się z miejscową Kanią.

Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 4:0 (2:0)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek, Dawid Bartkowiak, Norbert Tokarz, Szymon Bogaczyk, Krzysztof Wieliński, Bartosz Borysiak, Kacper Boruta, Bartosz Kantek, Mikołaj Szcześniak, Tobiasz Stefaniak.

Na zmiany wchodzili: Jakub Bartkowiak, Wiktor Kubiak, Kacper Rybarczyk, Jakub Wasik, Michał Guźniczak.