Przełamanie trampkarzy młodszych

Drugie zwycięstwo w sezonie 2018/19 zapisali na swoim koncie nasi trampkarze młodsi. Piłkarze JKS-u z rocznika 2005 pokonali na boisku trawiastym przy ul. Maratońskiej – Polonię Leszno 3:2.

Sporo działo się w sobotnim meczu ligowym w ramach Ligi Wojewódzkiej C2 Trampkarz. Po pierwszym kwadransie na prowadzeniu znaleźli się nasi przeciwnicy. Podopieczni trenera Jacka Koleckiego próbowali szybko doprowadzić do wyrównania. Ich akcje były jednak nieskuteczne. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Hubert Kasprzak, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla jarocińskiej ekipy. W 51. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Hubert Kasprzak. Ten sam zawodnik dosłownie kilka minut później trafił w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli błyskawicznie. Jednak ich uderzenie zatrzymało się na słupku. Jarociniacy swoją trzecią bramkę zdobyli na pięć minut przed zakończeniem spotkania. Autorem był Tobiasz Grabkowski. Rywale w jednej z ostatniej akcji strzelili gola z rzutu karnego.

Zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji podbramkowych. Wygraną zespół dedykuje kontuzjowanemu Allenowi Rozumowi – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego, trener Jacek Kolecki.

Trampkarze młodsi w ligowej tabeli plasują się na szóstej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów w stawce ośmiu ekip. W najbliższą sobotę naszych zawodników czeka mecz wyjazdowy w Szamotułach.