Przełamanie w Margoninie

Juniorzy Młodsi jarocińskiego Klubu pokonali w sobotnim meczu na wyjeździe Leśnika Margonin 3:2. Podopieczni trenera Kamila Stefaniaka po 11. kolejkach w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Pierwszy na listę strzelców w 7. minucie meczu wpisał się zawodnik jarocińskiego zespołu – Krzysztof Bartczak po podaniu Dawida Krzyżaniaka. Niestety gospodarze odpowiedzieli w 12. i 20. minucie, a piłkę dwukrotnie z siatki musiał wyciągać Aleksander Wyrwas.

Druga połowa obfitowała w jeszcze większe emocje. W 47. minucie w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Bartosz Sienkiewicz, a jedenastkę na gola zamienił ponownie Krzysztof Bartczak. Podopieczni Kamila Stefaniaka z każdą następną minutą lepiej operowali piłką i w 67. minucie Jakub Nowicki strzałem z rzutu wolnego zapewnił zwycięstwo naszej drużynie.

– W pierwszej połowie lepiej prezentowali się nasi rywale. Jednak w drugiej części meczu to moja drużyna dominowała na boisku i stworzyła więcej sytuacji strzeleckich. Jestem dumny z postawy moich zawodników. Odrabiając straty pokazaliśmy charakter i olbrzymią wolę walki, co może tylko napawać optymizmem na przyszłość, mówił po meczu w Margoninie, trener juniorów młodszych – Kamil Stefaniak.

Leśnik Margonin – Jarota Jarocin 2:3 (2:1)

Jarota: Aleksander Wyrwas – Mateusz Gabryszak (70′ -Mateusz Klapczyński), Krystian Wawrzyniak, Konrad Kwiatkowski (41′ – Mikołaj Dzierla), Kacper Litka (55′ – Przemysław Fiołka), Szymon Komendziński, Bartosz Bogaczyk (41′ – Bartosz Karoczak), Jakub Nowicki, Krzysztof Bartczak, Bartosz Sienkiewicz, Dawid Krzyżaniak.

Kolejne spotkanie w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych nasi piłkarze rozegrają w sobotę, 29października. Punktualnie o godzinie 11:00 na boisku przy ul. Maratońskiej podejmą Lecha Poznań.