Remis na początek Juniorów Starszych

Piłkarze JKS Jarota Jarocin zremisowali w Wielki Czwartek na własnym boisku ze Stalą Pleszew 1:1. Bramkę w końcówce spotkania na wagę remisu dla naszej drużyny zdobył niezawodny Mateusz Dunaj.

W pierwszych piętnastu minutach gra toczyła się w środkowej części boiska. Zarówno podopieczni Sławomira Udzika, jak i goście z Pleszewa oddawali sporo strzałów na bramkę z dystansu. W pierwszej połowie najbliżej zdobycia bramki był Alan Janowski. Jednak jego uderzenie z okolicy jedenastego metra nieznacznie minęło bramkę rywali.

Druga część gry rozpoczęła się od zmasowanych ataków jarocińskiej drużyny. Aktywny tego dnia był Mateusz Dunaj oraz Alan Janowski. Właśnie po strzale tego drugiego piłkarza z okolicy trzydziestego metra z rzutu wolnego piłka trafiła prosto w słupek bramki przyjezdnych. Sytuacje do zdobycia bramki mieli również piłkarze z Pleszewa, którzy w 75. minucie wyszli na prowadzenie. Świetną indywidualną akcją popisał się Jakub Kłodziński i bez większych problemów pokonał Krzysztofa Konicznego.

Młodzi piłkarze z Jarocina nie podłamali się i o korzystny rezultat walczyli do ostatniej minuty. W 87. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alana Janowskiego do futbolówki doszedł Mateusz Dunaj. Bramkarz z Pleszewa obronił co prawda pierwszy strzał 18-letniego zawodnika Jaroty, ale przy dobitce nie miał już szans. W ostatnich minutach podopieczni Sławomira Udzika stworzyli sobie kilka sytuacji, ale do zwycięstwa zabrakło przede wszystkim szczęścia i skuteczności.

W kolejnej kolejce Wojewózkiej Ligi Juniorów zespół z Jarocina zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Szamocin.

JKS Jarota Jarocin – Stal Pleszew 1:1 (0:0)

Jarota: Krzysztof Konieczny – Igor Bródka, Dawid Dolata, Marcel Hudak, Szymon Grodzki, Konrad Glinkowski, Bartosz Schubert, Mateusz Dunaj, Dawid Idzikowski, Alan Janowski, Damian Tomczak.