Trampkarze Starsi – podsumowanie rundy wiosennej

Trampkarze starsi w sezonie 2016/17 zostali wicemistrzem w I Lidze Okręgowej. Podopieczni trenera Andrzeja Ziai osiągnęli najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn jarocińskiej Akademii rywalizujących w rozgrywkach organizowanych przez Kaliski OZPN.

W trakcie całego sezonu drużyna JKS-u rozegrała 18 meczów ligowych. Jarociniacy zdobyli 43 punkty, notując na swoim koncie 13 zwycięstw, 4 remisy i tylko 1 porażkę przy stosunku bramkowym 55-19. Zespół z Jarocina stracił najmniej bramek w lidze, co świadczy o bardzo dobrej grze defensywnej. Do triumfatorów rozgrywek – Ostrovii Ostrów Wlkp. podopieczni trenera Ziai w końcowym rozrachunku stracili zaledwie dwa punkty i nie obronili pozycji lidera po rundzie jesiennej.

Warto wspomnieć, że nasi trampkarze starsi w sezonie 2016/17 wzięli udział w dwóch obozach sportowych na własnych obiektach oraz w Wilkowyi. Dodatkowo piłkarze Jaroty z rocznika 2002 zagrali w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Sieroszewicz oraz Starosty Ostrowskiego, w których stanęli na najniższym stopniu podium.

Statystyka wyróżniających zawodników w sezonie 2016/17:

Komplet meczów rozegrali: Gabriel Wawrzyniak, Piotr Marecki, Kajetan Oleśków, Mikołaj Kowalski, Jakub Orzłowski, Marcel Kwieciński.
Najwięcej minut na boisku: 1190 minut – Jakub Orzłowski, 1120 minut – Gabriel Wawrzyniak, Cezary Janicki.
Średnia minut na boisku: 70 minut – Jakub Orzłowski, 66 minut – Gabriel Wawrzyniak.
Najlepsi strzelcy zespołu: 21 – Gabriel Wawrzyniak, 14 – Jakub Stachowiak, 5 – Filip Glikowski, Jakub Orzłowski.
Najlepsi asystujący zespołu: 14 – Filip Glinkowski, 5 – Jakub Orzłowski, 4 – Mikołaj Kowalski, Kajetan Oleśków, Antoni Bzodek.

– Drużyna trenuje ze sobą prawie dwa lata, więc cały czas doskonalimy swoje umiejętności techniczno-taktyczne. Cel postawiony przed zespołem w drugiej części sezonu został osiągnięty. Obroniliśmy tytuł Wicemistrza Okręgu. Poszczególni zawodnicy i zespół cały czas się rozwija, a efekty pracy są widoczne. Cieszy wynik, ale najważniejszy w tym wieku jest ciągły rozwój piłkarzy pod względem technicznych, taktycznym i motorycznym, podsumowuje trener Andrzej Ziaja.

Kadra Jaroty Jarocin: Piotr Marecki, Damian Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak, Cezary Janicki, Jakub Stachowiak, Jonasz Regus, Filip Glinkowski, Mikołaj Kowalski, Kajetan Oleśków, Jakub Orzłowski, Marcel Kwieciński, Krzysztof Zdunek, Antoni Bzodek, Bartosz Grobelny, Mikołaj Karpiński, Piotr Kostrzewa, Miłosz Sobkowiak, Kacper Jarmuż, Jakub Pietrzak, Krystian Cubal, Aleks Biadaszkiewicz, Kacper Krawczyk, Adam Studziński, Filip Skowroński.

Komplet wyników pierwszej drużyny Trampkarza Starszego w rundzie wiosennej – sezon 2016/17:

02.04.2017 r. / Jarota Jarocin – Stal Pleszew 1:1
08.04.2017 r. / Korona-Pogoń Stawiszyn – Jarota Jarocin 1:2
18.04.2017 r. / Centra Ostrów Wlkp. – Jarota Jarocin 0:4
22.04.2017 r. / Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 1:2
30.04.2017 r. / Odolanovia Odolanów – Jarota Jarocin 1:3
07.05.2017 r. / Jarota Jarocin – Marcinki Kępno 1:1
13.05.2017 r. / Victoria Ostrzeszów – Jarota Jarocin 0:7
21.05.2017 r. / Jarota Jarocin – Iskra Sieroszewice 3:0 (Walkower)