Twierdza Kórnik zdobyta

Zwycięstwem 3:2 zakończyło się sobotnie stracie juniorów starszych Jaroty Jarocin z Kotwicą Kórnik. Bramki dla podopiecznych Mirosława Czajki zdobywali Dawid Kowalski (2) oraz Patryk Kempa.

Spotkanie z Kotwicą Kórnik było jednym z najbardziej wymagającym sprawdzianem dla naszej drużyny w obecnym sezonie. Piłkarze Jaroty Jarocin przystąpili do sobotniego spotkania bez trójki zawodników, którzy zasilili drużynę seniorów w rozgrywkach III ligi gr. 2. Mowa tutaj o Alanie Janowski, Szymonie Grodzkim oraz Dawidzie Idzikowskim. W kadrze meczowej zabrakło także kontuzjowanego Mateusza Dunaja. Jarociniacy już od początku meczu narzucili własny styl gry. Pierwsza bramka dla zawodników naszej Akademii padła w 10. minucie gry, a na listę strzelców wpisał się Patryk Kempa, który wykorzystał dokładne podanie Dawida Kowalskiego. W 29. minucie w polu karnym sfaulowany został Przemysław Rzepka. Jedenastkę na gola zamienił Dawid Kowalski. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części gry po raz pierwszy Marcina Wojciechowskiego w meczu pokonał Mikołaj Przewoźny.

Po zmianie stron podopieczni Mirosława Czajki dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Jarota przez cały czas stwarzała sobie wiele okazji bramkowych. Jednak w 67. minucie Oskar Maciejewski obejrzał kontrowersyjną czerwoną kartkę. Gospodarze od tego momentu zaczęli grać zdecydowanie lepiej, a kilka świetnych interwencji na swoim koncie zapisał Marcin Wojciechowski. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Mikołaj Przewoźny. Chwilę później sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Gdy wydawało się, że Kotwica Kórnik przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść, staje się rzecz nieprawdopodobna. W 91. minucie nasi zawodnicy wyprowadzają zabójczą kontrę. Najbardziej pracowity tego dnia Przemysław Rzepka prostopadłym podaniem uruchomił Dawid Kowalskiego, który technicznym strzałem ustalił wynik spotkania.

– Nie ma piękniejszej chwili dla trenera niż widok drużyny, która oddaje całe serce i zdrowie na boisku. Po meczu wszyscy, nawet sędziowie byli pod wrażeniem tytanicznej pracy wykonanej przez mój zespół. Jesteśmy teraz wiceliderem, ale chcemy powalczyć o coś więcej, mówił po meczu w Kórniku, trener Mirosław Czajka.

Kotwica Kórnik – Jarota Jarocin 2:3 (1:2)

Jarota: Marcin Wojciechowski – Mikołaj Dzierla (46′ – Konrad Kwiatkowski), Konrad Glinkowski (76′ – Adrian Dłużak), Miłosz Gruchot, Patryk Kempa, Oskar Maciejewski, Mateusz Zięciak, Patryk Rzepka (85′ – Marcin Bryll), Przemysław Rzepka, Damian Tomczak, Dawid Kowalski (90+2′ – Bartosz Branicki).