Walczyli z liderem

Kolejny mecz ligowy mają za sobą podopieczni Mirosława Czajki w I Lidze Okręgowej. Orlicy młodsi w ostatni piątek w roli gospodarza podejmowali Akademię Piłkarską Reissa z Kalisza.

Jarociniacy do pojedynku z liderem rozgrywek przystąpili osłabieni kadrowo. W składzie zabrakło Aleksandra Czajki i Franciszka Kiełba. Ekipa z najstarszego miasta w Polsce szybko narzuciła swój styl gry i do przerwy prowadziła różnicą pięciu trafień. Okazję na zbliżenie się do swoich rywali gracze JKS-u mieli w pierwszych minutach drugiej połowy. Gole zdobyli Michał Becela oraz Nikodem Wysocki. Kilka sytuacji strzeleckich miał również Maksymilian Rakoczy, ale goście w końcówce wykazali się większą skutecznością i pokonali dobrze dysponowanego bramkarza z Jarocina jeszcze cztery razy.

– Nie mamy czego się wstydzić. Chłopcy zagrali bardzo odważnie. Cały czas atakowaliśmy. Rywale przewyższali nas w wielu elementach. Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony na tle lidera, powiedział trener Mirosław Czajka.

Orlicy młodsi swoje zmagania ligowe w 2018 roku zakończą w najbliższą środę, 31 października. Spotkanie odbędzie się na boisku sztucznym w Jarocinie, ale gospodarzem będzie Akademia Piłkarska Reissa. Początek meczu o godz. 17:00.