Ważna wygrana Trampkarzy Starszych

Niezwykle cenne trzy punkty w ostatnią sobotę wywalczyli podopieczni Kamila Stefaniaka. W grupie „mistrzowskiej” Poznańskiej Klasy Okręgowej piłkarze z Jarocina ograli na własnym boisku Dyskobolię Grodzisk Wlkp. 3:1.
Sobotnie spotkanie od początku układało się pod dyktando zespołu z Jarocina. Podopieczni Kamila Stefaniaka od początku starali się narzucić swój styl gry. Pierwszą bramkę jarociński zespół zdobył w 36. minucie. Dawid Krzyżaniak zapoczątkował akcję i zagrał piłkę na skrzydło do Wiktora Smołagi, który oddał piękny strzał zza pola karnego. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie mecz wyglądał podobnie jak w pierwszej części gry, jarociniacy starali się narzucić swój styl gry, a przeciwnicy umiejętnie się bronili. W 65. minucie goście wyprowadzili kontrę, którą zamienili na bramkę. Środkowy obrońca mocno wykopnął piłkę do przodu, do której najszybciej dobiegł napastnik, który zdobył bramkę lobując Kacpra Słupskiego.
Po straconej bramce gospodarze odważniej rozpoczęli atakować bramkę gości. W 75. minucie Kacper Litka zgrał piłkę wzdłuż szesnastego metra do Dawida Krzyżaniaka, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry podopieczni Kamila Stefaniaka dobili gości. Rajd na lewym skrzydle zapoczątkował Wiktor Smołaga, który podał piłkę wzdłuż bramki do Emila Dudy, a ten skierował futbolówkę do bramki.
Było to trzecie zwycięstwo drużyny JKS Jarota Jarocin w rundzie wiosennej. W najbliższy piątek nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

JKS Jarota Jarocin – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 3:1 (1:0)
Jarota: Kacper Słupski – Bartosz Stefaniak, Patryk Gruchot, Mateusz Klapczyński, Bartosz Karolczak, Krystian Wawrzyniak, Mateusz Gabryszak, Mikołaj Pawlik, Przemysław Radziejewski, Kacper Litka, Emil Duda.
Na zmiany wchodzili: Bartosz Bogaczyk, Dawid Krzyżaniak, Kamil Urbaniak, Krzysztof Bartczak, Łukasz Wojterski, Wiktor Smołaga, Przemysław Fiołka.