Zakończenie z happy-endem

Podopieczni Mirosława Czajki zakończyli zwycięstwem sezon 2016/17 w Lidze Wojewódzkiej. Drużyna z Jarocina pokonała na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:2.

Sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Podrażnieni zawodnicy z Jarocina ruszyli do odrabiania strat, ale swoją sytuacje zmarnował Dawid Kowalski. Tuż po zmianie stron rywale z Tarnowa Podgórnego zdobyli drugiego gola i wydawało się, że losy meczu są przesądzone.

Piłkarze JKS-u ruszyli jednak do odrabiania strat. I tak w 57. minucie bramkę kontaktową zdobył Alan Janowski. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Szymon Grodzki, a wynik meczu w 71. minucie ustalił Alan Janowski, dla którego był to szczególny pojedynek, bo dzień wcześniej świętował swoje osiemnaste urodziny.

Ostatecznie podopieczni trenera Mirosława Czajki zakończyli tegoroczny sezon w Lidze Wojewódzkiej na bardzo wysokim czwartym miejscu, które jest odzwierciedleniem jakości szkolenia w Akademii Piłkarskiej Jarota Jarocin.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Jarota Jarocin 2:3 (1:0)

Jarota: Marcin Wojciechowski – Mikołaj Dzierla, Dawid Idzikowski, Szymon Grodzki, Alan Janowski, Jakub Klauza (68’ – Hubert Pieniężny), Patryk Rzepka (55’ – Wojciech Nowak), Przemysław Rzepka, Mateusz Dunaj, Konrad Glinkowski, Dawid Kowalski.