Zwycięska seria orlików

Trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligowych zapisali na swoim koncie zawodnicy z rocznika 2007 i 2008, po tym jak w ostatni piątek ograli LKS Gołuchów 4:1.

Podopieczni Kamila Klauzy podejmowali na własnym boisku zespół LKS-u Gołuchów. Piątkowe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Pierwszego gola dla jarocińskiej ekipy zdobył Jakub Machowiak, dwie minuty później do siatki trafił Konrad Stefaniak. Goście szybko strzelili bramkę kontaktową i na przerwę wychowankowie JKS-u schodzili z minimalnym prowadzeniem.

Po przerwie spotkanie toczyło się głównie w środku pola. Rzut karny pewnym, mocnym strzałem w samo „okienko” na gola zamienił Adam Matuszewski, a chwilę później wynik meczu ustalił Jakub Machowiak. Dzięki temu zwycięstwu drużyna orlika awansowała na trzecie miejsce w I Lidze Okręgowej organizowanej przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

– To był dla nas bardzo trudny mecz. Zagraliśmy dobrze w ofensywnie, ale mieliśmy problem z wyprowadzaniem piłki na tyłach. Jednak wykorzystanie swoich okazji oraz świetna gra w bramce Szymona Andruszkiewicza zapewniła nam wygraną – ocenił piątkowe starcie, trener Kamil Klauza.

Jarota Jarocin – LKS Gołuchów 4:1 (2:1)

Jarota Jarocin: Szymon Andruszkiewicz – Mateusz Sierszulski, Oskar Andrzejewski, Michał Gendek, Adam Matuszewski, Jakub Machowiak, Konrad Stefaniak, Szymon Regulski, Sebastian Robakowski.