„Plan na derby prawie wypalił”

Jarota Jarocin przegrała przed własną publicznością z KKS-em Kalisz 0:1. Goście zwycięskiego gola strzelili w drugiej połowie. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem szkoleniowca jarocińskiej ekipy.

Marek Nowicki po meczu derbowym dostrzegł czego zabrakło w grze jego podopiecznym. – W pierwszej połowie nie utrzymywaliśmy się przy piłce po odbiorze. Za głęboko się cofnęliśmy. Brakowało też kontrataków z bocznych sektorów boiska. Przeciwnicy grali wysokim pressingiem. Sędziowie nie dostosowali się do poziomu tego pojedynku i popełnili dużą ilość błędów. Szkoda, że uczynili to również przy zdobytym golu przez naszych rywali – powiedział trener JKS-u.

W środę zatwierdzony do gry w trzeciej lidze został Szymon Piekarski, który został wypożyczony z poznańskiej Warty. – Potrzebowaliśmy jeszcze jednego piłkarza do środka pola, który wzmocni rywalizację w składzie wśród młodzieżowców. Szymon zaprezentował się z dobrej strony. To młody i perspektywiczny zawodnik. Mam nadzieję, że w klubie z Jarocina będzie się rozwijał i podnosił swoje umiejętności, kontynuuje 47-letni szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę naszą drużynę czeka piąty mecz w obecnym sezonie rozgrywkowym. – Oczywiście czeka mnie analiza gry najbliższego przeciwnika, jakim jest Wda Świecie. Myślę, że w środę będę już miał gotowy plan na ten pojedynek. Na treningach będziemy pracować nad ustawieniami i elementami taktycznymi, zakończył Marek Nowicki.