Podział punktów z Pogonią

Remisem zakończył się mecz Jaroty Jarocin z rezerwami Pogoni Szczecin. Podopieczni Piotra Garbarka objęli prowadzenie, ale goście wyrównali w końcówce środowego spotkania.

Dla piłkarzy JKS-u był to pierwszy pojedynek w sezonie 2021/22 przed własną publicznością. Wcześniej z uwagi na wymianę murawy na stadionie miejskim nie mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Od pierwszego gwizdka sędziego oglądaliśmy wyrównane widowisko. Jednak gospodarze mieli więcej z gry i potwierdzili to w dwudziestej pierwszej minucie. Wtedy świetnym prostopadłym podaniem do Mateusza Dunaja popisał się Damian Pawlak. Wychowanek Jaroty zdecydował się na strzał, który zmierzał w światło bramki, ale piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Pogoni i arbiter wskazał na jedenastkę. Do wykonaniu rzutu karnego podszedł Krzysztof Bartoszak. Z mocnym uderzeniem najlepszego strzelca trzecioligowych rozgrywek poprzedniej kampanii nie poradził sobie golkiper przyjezdnych. Do przerwy więcej sytuacji strzeleckich nie oglądaliśmy. Tym samym w lepszych humorach do szatni zeszli gracze z Jarocina.

W drugiej połowie lepiej wyglądali „Portowcy”. To właśnie oni częściej byli w posiadaniu piłki i stwarzali zagrożenie pod bramką Sebastiana Lorka. Pierwsze poważne ostrzeżenie dla miejscowych miało miejsce w 55. minucie. Wtedy dogodną okazję miał Szymon Cybulski, bo futbolówka po jego strzale głową odbiła się od poprzeczki. JKS odpowiedział akcją Dunaj – Kryger, ale uderzenie wchodzącego z ławki 19-letniego pomocnika okazało się niecelne. Podopieczni Pawła Ozgi wyrównali w ostatnim kwadransie. Ładnym uderzeniem zza szesnastki popisał się Dawid Rezaeian. Ostatecznie więc środowy mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 1:1 (1:0)
1:0 – Krzysztofa Bartoszak (21′)
1:1 – Dawid Rezaeian (74′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Maciej Maćkowiak, Piotr Skokowski, Marcin Konopka (46′ – Wojciech Krygier), Mateusz Ławniczak, Dawid Idzikowski (55′ – Patryk Rzepka), Mateusz Dunaj (75′ – Marcin Łażewski), Damian Pawlak (55′ – Kacper Szymankiewicz), Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „JKS Jarota – Gramy o zdrowie!”.