Arcyważne zwycięstwo z Vinetą Wolin

To był mecz dla ludzi o mocnych nerwach. Nasi piłkarze prowadzili już 2:0, ale przeciwnicy zdołali doprowadzić do wyrównania. Jednak ostatnie słowo należało do jarocińskiej ekipy.

Podopieczni Piotra Garbarka lepszego początku spotkania nie mogli sobie wymarzyć. W szóstej minucie krótko rozegrany rzut wolny pomiędzy Miłoszem Kowalskim a Sebastian Kamińskim skutecznie wykończył Adam Saktura, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza z Wolina. Kolejne fragmenty gry należały do przyjezdnych, ale uderzenia Kurczaka i Nagórskiego pewnie obronił Jakub Baut. Chwilę później znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Adrian Ratajczyk. Snajper Jaroty znalazł się w sytuacji „sam na sam”, ograł golkipera gości, ale oddał nieznacznie niecelny strzał nad bramką. Gospodarze z drugiego trafienia cieszyli się w 33. minucie, kiedy odbitą piłkę przez Oskara Rechtziegela chwilę później w siatce ulokował Jacek Pacyński. Jarociniacy na przerwę schodzili więc z dwubramkową zaliczką.

Wikingowie zdecydowanie lepiej rozpoczęli drugą połowę. Nasi rywale nie mieli nic do stracenia i ruszyli do odrabiania strat. I tak najpierw gola kontaktowego zdobył Kamil Wiśniewski, a na kwadrans przed zakończeniem tego pojedynku na listę strzelców wpisał się Jakub Ostrowski, który głową pokonał Bauta. Najważniejsza dla losów całego pojedynku okazała się 89. minuta. Wtedy po strzale z bliskiej odległości Miłosz Kowalskiego jeden z zawodników Vinety zagrał futbolówkę ręką i sędzia wskazał na jedenastkę. Wychowanek JKS-u uderzył nie do obrony. Trzy punkty zostały w Jarocinie.

Przed żółto-czerwono-niebieskimi dwa spotkania na wyjeździe. Najpierw podopiecznych trenera Garbarka czeka podróż do Stargardu (24 maja), a trzy dni później (27 maja) starcie w Nowych Skalmierzycach.

Jarota Jarocin – Vineta Wolin 3:2 (2:0)
1:0 – Adam Saktura (6′)
2:0 – Jacek Pacyński (33′)
2:1 Kamil Wiśniewski (58′)
2:2 Jakub Ostrowski (75′)
3:2 Miłosz Kowalski (89′)

Jarota Jarocin: Jakub Baut – Piotr Stachowiak, Adam Sakutra, Piotr Skokowski, Szymon Soiński, Michał Marszałkiewicz (82’ – Patryk Pech), Szymon Komendziński (90 + 4′ – Szymon Bogaczyk), Sebastian Kamiński, Jacek Pacyński (75’ – Dawid Idzikowski), Miłosz Kowalski (90 + 4′ – Wojciech Kryger), Adrian Ratajczyk (75’ – Emil Jędraszak).