Blisko niespodzianki

Piłkarki Jaroty Jarocin rozegrały kolejne dobre spotkanie w II Lidze Futsalu Kobiet. Tym razem lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski – AZS UAM II Poznań.

Niedzielna konfrontacja była określana hitem drugoligowych rozgrywek. Na trybunach hali Jarocin Sport ponownie zasiadł zasiadł komplet widzów, co pokazuje jak olbrzymim zainteresowaniem cieszy się piłka kobieca w naszym mieście. Od początku meczu emocji było co nie miara. Gospodynie raz za razem stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. W szóstej minucie wybuchła niesamowita radość. Na listę strzelców wpisała się Natalia Małecka, która dała prowadzenie swojej drużynie. Taki stan rzeczy wyraźnie poddenerwował zawodniczki ze stolicy Wielkopolski. AZS w odstępie niecałej minuty gry strzelił aż trzy gole. Gospodynie ruszyły więc do odrabiania strat. Udało im się to jeszcze przed zejściem do szatni. Bramkę kontaktową po ładnej akcji całego zespołu zdobyła Kinga Waszak.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla JKS-u. Podopieczne trenera Czajki miały jednak problem ze skutecznością. Na pierwsze trafienie po zmianie stron musieliśmy czekać aż do 31. minuty. Wtedy znów do siatki Jaroty piłkę skierowała piłkarka z Poznania. Gdy wydawało się, że losy tego pojedynku są już rozstrzygnięte, to gola kontaktowego strzeliła Beata Wrembel. Rywalki odpowiedziały błyskawicznie i to dwukrotnie. Ostatecznie więc starcie rozgrywane w ramach szóstej kolejki zakończyło się wygraną przyjezdnych 6:3.

Jarotę Jarocin czekają teraz dwa mecze wyjazdowe z rzędu, które zostały zaplanowane na początku lutego z AZS UAM II Poznań (2.02 – godz. 19:00) oraz Kanią Gostyń (5.02 – godz. 17:30).


Jarota Jarocin – AZS UAM II Poznań 3:6 (2:3)
1:0 – Natalia Małecka (6.46′)
1:1 – Urszula Buczak (9.1′)
1:2 – Zofia Rosińska (9.36′)
1:3 – Dominika Drzewiecka (10.17′)
2:3 – Kinga Waszak (17.18′)
2:4 – Klaudia Wojtkowiak (31.36′)
3:4 – Beata Wrembel (37.47′)
3:5 – Monika Skowrońska (38.28′)
3:6 – Klaudia Wojtkowiak (39.23′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Roksana Kubiak, Katarzyna Szalczyk, Alicja Oczkowska, Kinga Waszak, Julia Urna, Natalia Małecka, Alicja Machowiak, Beata Wrembel, Wiktoria Grodzka, Michalina Szwałek, Julia Zięta, Anna Brzezińska, Aleksandra Nawrocka.

Jarota Jarocin
Gniewino
Starogard Gd.
1:3
Jarota Jarocin