Blisko zwycięstwa z Gedanią

Jarota Jarocin zremisowała z beniaminkiem trzeciej ligi 1:1. Drużyna trenera Garbarka była blisko pierwszej wygranej przed własną publicznością, ale goście zdołali wyrównać w końcówce meczu.

W porównaniu z poprzednim pojedynkiem ligowym na murawie od pierwszej minuty zobaczyliśmy Michała Grobelnego, który zasilił JKS w tym tygodniu. Ponadto trener jarocińskiej ekipy postawił na Emila Jędraszka i Mikołaja Jankowskiego. Pierwsza część sobotniego starcia nie przyniosła nam większych emocji. Jarociniacy częściej przebywali na połowie rywali, ale brakowało im konkretów w postaci celnych strzałów w światło bramki, a jeśli już się pojawiły, to nie miały prawa zaskoczyć bramkarza z Trójmiasta. Gedania przed przerwą miała jedną dobrą sytuację po rzucie wolnym, kiedy do piłki podszedł Łukasz Molga. Ostatecznie futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Lorka.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W pięćdziesiątej minucie świetną akcją popisał się Sebastian Kamiński, który podał piłkę na szesnastkę do Mikołaja Jankowskiego, a ten technicznym uderzeniem dał prowadzenie swojej drużynie. Odpowiedź przyjezdnych była błyskawiczna. Na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się Bartosz Zalewski. Jednak w tej akcji uratował nas słupek. Gospodarze powinni to spotkanie zamknąć. Tym bardziej, że mieli ku temu okazje. Najbliżej byli Sebastian Kamiński i Krzysztof Bartoszak, ale świetnie interweniował golkiper z Gdańska.

Decydujące o losach całego pojedynku okazały się ostatnie dziesięć minut. Najpierw nasi piłkarze domagali się rzutu karnego za zagranie futbolówki ręką przez obrońcę Gedanii po strzale Michała Grobelnego, a kilkanaście sekund później boisku musiał opuścić Michał Marszałkiewicz za drugą żółtą kartkę. Ten fakt wykorzystali przeciwnicy, którzy w 82. minucie niespodziewanie wyrównali. Z bliskiej odległości gola na 1:1 strzelił Bartosz Zalewski. W końcówce gospodarze w „10” ruszyli po zwycięskie trafienie, ale zabrakło im już czasu i musieli zadowolić się remisem.

Ósme spotkanie w sezonie 2022/23 zespół Jaroty zagra na wyjeździe. Mecz ten odbędzie się w najbliższy piątek, 16 września o godzinie 18:00, a rywalem ekipy trenera Piotra Garbarka będzie Stolem Gniewino.

Jarota Jarocin – Gedania Gdańsk 1:1 (0:0)
1:0 – Mikołaj Jankowski (50′)
1:1 – Bartosz Zalewski (84′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski (60’ – Szymon Soiński), Michał Grobelny, Michał Marszałkiewicz, Sebastian Kamiński, Mikołaj Jankowski (71’ – Kacper Szaflarski), Emil Jędraszak (60’ – Dominik Konopacki), Krzysztof Bartoszak.