Bolesna porażka w Jarocinie

Piłkarze Jaroty Jarocin ulegli na własnym terenie w meczu derbowym Polonii Środa 1:2. Podopieczni Piotra Garbarka prowadzili 1:0, ale przyjezdni w drugiej połowie okazali się skuteczniejsi.

Od pierwszego gwizdka sędziego na murawie istniała wyłącznie jedna drużyna. Gospodarze raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką swoich przeciwników. W początkowej fazie spotkania swoje okazje mieli Krzysztof Bartoszak i Antoni Prałat. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do szesnastej minuty. Wtedy z bliskiej odległości bramkarza pokonał piłkarz z kraju Kwitnącej Wiśni – Kaito Imai. Jarociniacy dążyli do kolejnych trafień, ale z dobrej strony prezentował się Miłosz Garstkiewicz. Najbardziej z perspektywy miejscowych szkoda sytuacji przed zejściem do szatni, kiedy futbolówkę do siatki mógł skierować „Kris”. Ostatecznie jednak jego strzał głową był minimalnie niecelny.

Jednobramkowe prowadzenie okazało się niewystarczalne. Polonia do remisu doprowadziła w 57. minucie. Błąd Piotra Stachowiaka wykorzystał Krystian Pawlak i na tablicy wyników było 1:1. Taki stan rzeczy sprawił, że żółto-czerwono-niebiescy musieli ruszyć do odrabiania strat. JKS próbował z dystansu zaskoczyć golkipera średzkiej ekipy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatnim kwadransie gry. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Skrobosiński. Sobotni mecz zakończył się więc wygraną Polonii 2:1, wobec czego nasi zawodnicy znaleźli się w strefie spadkowej trzeciej ligi.

Jarota Jarocin – Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (1:0)
1:0 – Kaito Imai (16′)
1:1 – Krystian Pawlak (57′)
1:2 Piotr Skrobosiński (72′)

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Piotr Stachowiak (61’ – Wojciech Kryger), Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Sebastian Kamiński (61’ – Mateusz Dunaj), Kacper Szymankiewicz (76’ – Marcin Maćkowiak), Szymon Komendziński, Kaito Imai (67’ – Patryk Rzepka), Antoni Prałat (76’ – Marcin Konopka), Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska III liga”.