Bramkostrzelni juniorzy starsi

Wysoką wygraną w ubiegłym tygodniu zanotowali gracze trenera Macieja Dolaty w Lidze Wojewódzkiej. Juniorzy starsi bez większych problemów pokonali Stal Pleszew 5:1.

Dzięki okazałej wygranej w meczu derbowym nasi piłkarze zapewnili sobie tytuł wicemistrzowski rozgrywek grupy trzeciej na szczeblu wojewódzkim. Trzynasta kolejka ułożyła się po myśli Jaroty. Po upływie pierwszego kwadransa gry na listę strzelców wpisał się Marcin Wyrwas, który ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 25. minucie, ponieważ goście z międzyczasie doprowadzili do remisu. Skutecznością przed zmianą stron błysnął też Wojciech Lamprecht. W drugiej połowie zobaczyliśmy już wyłącznie trafienia JKS-u, bo dwa razy piłkę w siatce ulokował Jan Ziętkowski.

Warto wspomnieć, że na murawie mieliśmy okazję zobaczyć kilku zawodników z rocznika 2005 i 2006. Wyróżnieni za dobrą grę w sezonie 2021/22 zostali Antoni Maciejewski, Kamil Woś, Wiktor Mąka, Mateusz Hałas czy Łukasz Tomczak. Juniorzy A1 w ostatnim swoim meczu ligowym zagrają ze Spartą Konin. Ten pojedynek odbędzie się już czwartek o godz. 18:00.

Liga Wojewódzka A1 Junior (RW – 13. kolejka – 15.06.2022 roku)
Jarota Jarocin – Stal Pleszew 5:1 (3:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski, Antoni Maciejewski (46′ – Kamil Woś), Fabian Borkowski, Bartosz Kantek, Bartosz Marciniak, Wojciech Lamprecht, Alex Jankowiak (46′ – Wiktor Mąka), Mateusz Hałas (46′ – Łukasz Tomczak), Marcin Wyrwas (46′ – Igor Jeńczak), Wojciech Wojtczak.