Czarna seria rezerw trwa

Czwartą porażkę z rzędu w rozgrywkach Klasy Okręgowej ponieśli zawodnicy Jaroty II Witaszyce. Zespół rezerw jarocińskiego klubu na wyjeździe przegrał z Polonią Poznań.

Harmonogram trzeciej ligi i „Okręgówki” ułożył się tak, że obie drużyny JKS-u rozpoczęły swoje mecze o tej samej porze. Podopieczni trenera Mirosława Czajki spotkanie w stolicy Wielkopolski rozpoczęli od mocnego akcentu. W dwudziestej minucie wynik otworzył Mateusz Stochniałek, który pewnie wykorzystał rzut karny. Skromne prowadzenie jarocińskiej ekipy utrzymało się do zakończenia pierwszej połowy. Jednak po zmianie stron podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat i zaprezentowali koncert gry na sztucznej murawie przy ulicy Harcerskiej w Poznaniu. Polonia w osiemnaście minut odwróciła losy całego pojedynku – wygrywając różnicą dwóch trafień (3:1).

Pomimo porażki zespół rezerw Jaroty zajmuje jedenaste miejsce w tabeli i wyprzedza w stawce pięć innych drużyn. W następną niedzielę do Jarocina przyjedzie Lider Swarzędz. Ten pojedynek rozpocznie się o godz. 19-tej.

Polonia Poznań – Jarota II Witaszyce 3:1 (0:1)
0:1 – Mateusz Stochniałek (20’)
1:1 – Dominik Bartniczuk (55’)
2:1 – Kamil Grunwald (65’)
3:1 – Szymon Depa (72’)

Jarota II Witaszyce: Dominik Komorniczak – Antoni Bzodek, Szymon Bogaczyk, Igor Rybarczyk, Jakub Adamkiewicz, Mateusz Stochniałek, Jakub Orzłowski (70’ – Maurycy Skowroński), Kacper Boruta, Bartosz Borysiak (80’ – Jakub Bartkowiak), Bartosz Kantek (50’ – 50’ – Miłosz Bolek), Kacper Boruta (75’ – Mariusz Idziorek), Mikołaj Kowalski.