Czas na derby w Środzie Wielkopolskiej

W 22. kolejce 3. Ligi gr. drugiej czeka nas pojedynek derbowy z udziałem Polonii i Jaroty. Od wielu lat spotkania między tymi zespołami były wyrównane od pierwszej do ostatniej minuty.

Bez wątpienia w roli faworytów przed pierwszym gwizdkiem sędziego stawiani są gospodarze. Podopieczni trenera Pawła Juszczyka obecnie zajmują piąte miejsce w trzecioligowych rozgrywkach. Średzianie nieźle rozpoczęli drugą część sezonu 2022/23. Najbliżsi rywale JKS-u po przerwie zimowej ograli Świt Skolwin (5:0) i Vinetę Wolin (3:1). Ponadto podzielili się punktami z Unią Solec Kujawski (2:2) oraz ulegli Sokołowi Kleczew (2:3) przed własną publicznością. Najskuteczniejszym strzelcem Polonii jest Bartosz Bartkowiak, który już trzynaście pokonywał bramkarzy w trwającej kampanii.

Ostatni raz zespół z Jarocina i Środy Wielkopolskiej rywalizował o ligowe punkty pod koniec sierpnia 2022 roku. Wtedy lepsi okazali się rywale, wygrywając 2:1 na stadionie miejskim po dramatycznym meczu. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Średzkim.