Decydująca druga połowa w Koninie

Porażką zakończył się mecz szóstej kolejki Ligi Wojewódzkiej B1 Junior z udziałem jarocińskiej drużyny. Podopieczni Piotra Skokowskiego przegrali na wyjeździe z Górnikiem Konin 2:7.

Spotkanie na stadionie miejskim im. Mariana Paska rozpoczęło się wyrównanej gry. Jarociniacy od pierwszego gwizdka sędziego uważnie spisywali się w obronie. Jednak w piętnastej minucie defensywę JKS-u zaskoczył napastnik gospodarzy. Jarota potrafiła odpowiedzieć po skutecznym strzale Wojciecha Lamprechta. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze po trzy gole. Dwa strzelili piłkarze z Konina, a jedną bramkę nasi zawodnicy. Konkretnie uczynił to Wojciech Wojtczak. Okazało się, że było to wszystko na co stać tego dnia ekipę dowodzoną przez trenera Skokowskiego. W drugiej części meczu cztery razy do siatki trafiali miejscowi, którzy ostatecznie zwyciężyli różnicą pięciu trafień i dopisali na swoje konto cenne punkty.

Juniorzy młodsi B1 rozegrali do tej pory sześć meczów w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. W tych starciach zgromadzili na swoim koncie trzy „oczka”, a przed nimi jeszcze pojedynki z Wartą II Poznań oraz SKP MOS Słupca. Pierwsza część kampanii dla zawodników z rocznika 2004 zakończy się 17 października.

Liga Wojewódzka B1 Junior (6. kolejka – 4.10.2020 roku)
Górnik Konin – Jarota Jarocin 7:2 (3:2)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski, Wojciech Wojtczak, Bartosz Marciniak, Wojciech Lamprecht, Patryk Krawczyk (78’ – Kamil Banaszak), Alex Jankowiak, Łukasz Izydorczyk (80’ – Marcin Wyrwas), Igor Chlebowski, Fabian Borkowski, Maksymilian Bernat (55’ – Franciszek Bzodek).