Derby dla Jaroty!

Jarota Jarocin pokonała na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 4:2. Wszystkie cztery gole dla JKS-u strzelił Michał Niedźwiedzki, a po jednym dla gospodarzy zdobyli Tomasz Bzdęga i Rafał Leśniewski.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. To właśnie oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Autorem premierowego trafienia był Tomasz Bzdęga. Jarociniacy próbowali szybko odpowiedzieć. Z rzutu wolnego mocno uderzał Bartoszak, ale świetną interwencją popisał się Dawid Kołodziejczak. W końcówce pierwszej połowy sporo się działo za sprawą jarocińskiej drużyny. Dwa razy na listę strzelców w krótkim odstępie czasu wpisał się Michał Niedźwiedzki, dla którego był to jeden z lepszych meczów w karierze. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie kapitana – Piotra Skokowskiego, a tuż przed zmianą stron prostopadłe podanie Krzysztofa Bartoszka.

Początek drugiej połowy to popis wcześniej wspomnianego Niedźwiedzkiego. Gospodarze nie potrafili go upilnować i niespełna po dziesięciu minutach gry było już 4:1 dla Jaroty. Tym razem przy jego bramkach asystowali Marcin Łażewski oraz Mateusz Dunaj. Podopieczni trenera Garbarka kontrolowali wydarzenia na murawie. Co prawda ekipa prowadzona przez Radosława Kołackiego zdołała jeszcze raz pokonać Sebastiana Kmiecika, ale dopiero w samej końcówce po rzucie karnym za sprawą Rafała Leśniewskiego. Efektowna wygrana sprawiła, że JKS awansował na 3. miejsce w tabeli.

Nielba Wągrowiec – Jarota Jarocin 2:4 (1:2)
1:0 – Tomasz Bzdęga (28’)
1:1 – Michał Niedźwiedzki (40’)
1:2 – Michał Niedźwiedzki (42’)
1:3 – Michał Niedźwiedzki (47’)
1:4 – Michał Niedźwiedzki (55’)
2:4 – Rafał Leśniewski (88’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Wiktor Smołaga, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Marcin Łażewski, Michał Niedźwiedzki, Mateusz Dunaj – Krzysztof Bartoszak