Derby z Nielbą w niedzielę

U siebie czwarte spotkanie rzędu rozegrają gracze Jaroty Jarocin w III lidze. Do naszego miasta przyjedzie Nielba Wągrowiec, która w ostatni czwartek pokonała Unię Janikowo 4:0.

Aktualnie lepszym miejscem w ligowej hierarchii mogą pochwalić się najbliżsi przeciwnicy JKS-u. Niedzielne spotkanie będzie zatem bardzo ważne w kontekście utrzymania na trzecioligowym poziomie. Zespół prowadzony przez Radosława Kołackiego znajduje się nad strefą spadkową, ale przewaga nad Jarotą wynosi zaledwie punkt. Jesienią w starciu obu ekip lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy strzelili cztery gole, tracąc przy tym dwie bramki.

Interesująco też zapowiada się pojedynek dwójki napastników. Mowa tutaj o Krzysztofie Bartoszaku i Rafale Leśniewskim. Oboje w sezonie rozgrywkowym 2020/21 imponują formą strzelecką. „Kris” do tej pory dwadzieścia siedem razy skierował futbolówkę do siatki, a snajper Nielby jedenaście razy mniej.

Ostatnia wysoka wygrana nad Mieszkiem Gniezno może napawać optymizmem jarocińskich kibiców. Na ich wsparcie z pewnością liczą piłkarze z Jarocina. Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godz. 15:00.

Flota
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:1
Unia Swarzędz