Dobra gra nie dała nam punktów

W spotkaniu 22. kolejki Artbud IV Ligi piłkarze Jaroty musieli uznać wyższość Ostrovii Ostrów. Bohaterem przyjezdnych był Mikołaj Marciniak i Mateusz Wronecki.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo było, że jest to mecz za „sześć” punktów. Obie ekipy dzieliły zaledwie trzy „oczka” w ligowej tabeli na korzyść JKS-u. Od początku do ataków ruszyli żółto-czerwono-niebiescy, którzy próbowali zaskoczyć golkipera rywali. Swoich szans szukali Łukasz Tomczak, Jacek Pacyński czy Dawid Idzikowski, ale ich uderzenia były niecelne. Zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedzieli w 37. minucie. Wtedy kapitalnym strzałem popisał się Mikołaj Marciniak, dla którego był to powrót na stadion miejski w Jarocinie po kilku latach. Jeszcze przed zejściem do szatni bliski szczęścia był Miłosz Kowalski. Jednak napastnik trafił wprost w interweniującego Wroneckiego.

Drugą część pojedynku zdecydowanie lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy w krótkim odstępie czasu oddali kolejne celne strzały. Tym razem autorstwa Idzikowskiego oraz Kowalskiego. Ostrovia odpowiedziała w 50. minucie, kiedy po raz drugi futbolówkę w siatce ulokował Mikołaj Marciniak. Jarociniacy ambitnie walczyli do samego końca o zmianę niekorzystnego rezultatu, o czym mogą świadczyć bramkowe sytuacje, których nie wykorzystali Łukasz Tomczak, Miłosz Kowalski czy Nikodem Roguszczak. Ostatecznie ekipa gości wygrała różnicą dwóch goli i mogła cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

Podopieczni Piotra Garbarka w niedzielę, 14 kwietnia pojadą do stolicy Wielkopolski. Tam zmierzą się z Wiarą Lecha Poznań. Początek tej rywalizacji zaplanowano punktualnie na godzinę 16:30.

Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 0:2 (0:1)
0:1 – Mikołaj Marciniak (37′)
0:2 – Mikołaj Marciniak (50′)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Piotr Stachowiak, Dariusz Walczak, Piotr Skokowski, Nikodem Roguszczak, Łukasz Tomczak (82’ – Marcel Maćkowiak), Yuya Fujikawa, Jacek Pacyński, Dawid Idzikowski, Mateusz Hałas (72’ – Paweł Skórski), Miłosz Kowalski.