Drugi zespół wypunktował Zawiszę

Kolejną wysoką wygraną zanotowali piłkarze Jaroty II Witaszyce w Klasie Okręgowej. W szóstym swoim spotkaniu ligowym pokonali na boisku rywala – Zawiszę Łękę Opatowską aż 7:1.

Niedzielny pojedynek miał przebieg podobny do tego z 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Czajkę osiągnęła znaczącą przewagę w pierwszej połowie, ale seryjnie marnowała swoje sytuacje strzeleckie. Na szczęścia chwilę po przerwie worek z bramkami rozwiązał Miłosz Kowalski, który tego dnia jeszcze raz skierował futbolówkę do siatki. Dwa gole strzelił też Jacek Pacyński. Doświadczony pomocnik przewodzi więc w klasyfikacji najlepszych strzelców z dziewięcioma bramkami. Bramkarza z Łęki Opatowskiej pokonali również Patryk Rzepka, Igor Skowron oraz Szymon Gałczyński. Gospodarze w ostatnich minutach zdołali zdobyć jedynie bramkę honorową.

Dziś wypunktowaliśmy naszych przeciwników. Z dobrej strony zaprezentowali się nasi juniorzy, którzy po raz pierwszy zagrali w lidze seniorskiej. Szymon Bogaczyk i Bartosz Borysiak to kolejni perspektywiczni piłkarze z Akademii. Wcześniej w Klasie Okręgowej zobaczyliśmy już Damiana Walkowiaka, Norberta Tokarza, Maurycego Skowrońskiego, Miłosza Bolka oraz Mikołaja Szcześniaka. Wszyscy z nich to wychowankowie Jaroty – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego, trener Czajka.

Rezerwy po sześciu kolejkach z dorobkiem piętnastu punktów przewodzą w ligowej tabeli. W najbliższy weekend drugą drużynę JKS-u czeka pauza, a 27 września kolejny domowy mecz. Ich rywalem będzie Strażak Słupia.

Zawisza Łęka Opatowska – Jarota II Witaszyce 1:7 (0:0)
0:1 – Miłosz Kowalski (50’)
0:2 – Jacek Pacyński (54’)
0:3 – Patryk Rzepka (56’)
0:4 – Miłosz Kowalski (68’)
0:5 – Jacek Pacyński (74’)
0:6 – Igor Skowron (76’)
1:6 – Mateusz Płóciennik (83’)
1:7 – Szymon Gałczyński (87’)

Jarota Jarocin: Jakub Jacek – Piotr Stachowiak, Krystian Wawrzyniak, Igor Skowron, Antoni Bzodek (65’ – Szymon Bogaczyk), Mikołaj Kowalski (80’ – Norbert Czyż), Krzysztof Matuszak (72’ – Bartosz Borysiak), Szymon Gałczyński, Jacek Pacyński, Patryk Rzepka, Miłosz Kowalski (72’ – Jakub Wojtysiak).