Dziewczyny nie mają sobie równych

Kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej sezonu 2023/24 odniosły piłkarki Jaroty Jarocin. Tym razem ekipa trenera Czajki pokonała w derbowym spotkaniu zespół Kani Gostyń 2:1.

Obie ekipy przystępowały do niedzielnej konfrontacji osłabione kadrowo z różnych względów. Nie wpłynęło to jednak na zaciekły i wyrównany przebieg derbów w czwartoligowych rozgrywkach. W pierwszej połowie przy padającym deszczu sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dla JKS-u najlepszą z nich miała Julia Zięta, która po dośrodkowaniu Alicji Oczkowskiej z rzutu rożnego trafiła jedynie w słupek oraz Oliwia Krysińska, ale jej strzał znakomicie obroniła bramkarka rywalek. Na tablicy wyników po czterdziestu pięciu minutach mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Po zmianie stron na brak emocji już nie narzekaliśmy. Wszystko za sprawą szybkiego objęcia prowadzenia przez Jarotę. Nasza drużyna zdobyła bramkę po fantastycznej indywidualnej akcji autorstwa Kingi Waszak, którą zakończyła pięknym lobem z blisko trzydziestu metrów! Na drugiego gola czekaliśmy do 68. minuty, kiedy podanie Alicji Oczkowskiego na gola zamieniła Aleksandra Nawrocka. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest trzecie trafienia dla Jaroty, to gospodynie odpowiedziały trafieniem honorowym, choć wcześniej bliskie szczęścia były Waszak, Łagoda czy Krysińska.

– Każdy mecz Jaroty z Kanią jest zacięty i tym razem tak było. Tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. Dziewczyny wytrzymały presję tego pojedynku, a ja trochę mniej (śmiech), skomentował na gorąco po ostatnim gwizdku sędziego, szkoleniowiec kobiecej jarocińskiej drużyny, Mirosław Czajka.

Kania Gostyń – Jarota Jarocin 1:2 (0:0)
0:1 – Kinga Waszak (51′)
0:2 – Aleksandra Nawrocka (68′)
1:2 – Zuzanna Sojka (83′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka, Zofia Łagoda, Julia Urna, Kinga Waszak, Angelika Miłoszyk (80′ – Karolina Prządka), Weronika Spalony (87′ – Michalina Szwałek), Oliwia Krysińska, Julia Zięta, Alicja Oczkowska, Aleksandra Nawrocka.