Dziewczyny zwycięskie w Wolsztynie

Pewną wygraną na inaugurację wiosennych rozgrywek zanotowały piłkarki Jaroty Jarocin. Nasze zawodniczki w pierwszym meczu po przerwie zimowej ograły Grom Wolsztyn 2:0.

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły żółto-czerwono-niebieskie. To właśnie podopieczne trenera Mirosława Czajki stworzyły sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramek. W roli głównej pokazały się Kinga Waszak i Zofia Łagoda, ale dobrymi interwencjami popisała się bramkarka gospodyń. Piłkarki z Jarocina pierwszego gola strzeliły w dwudziestej szóstej minucie. Wtedy precyzyjnym strzałem lewą nogą popisała się Oliwia Krysińska. Co ciekawe ta sama zawodniczka ustaliła wynik po zmianie stron, popisują się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

– Pojedynek przebiegał pod nasze dyktando. Choć brakowało nam skuteczności w kilku akcjach, to w pełni zasłużenie pokonaliśmy przeciwniczki różnicą dwóch trafień. Cieszymy się z wygranej, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze dużo pracy, bo musimy zdecydowanie lepiej funkcjonować w fazie finalizacji, podsumował po ostatnim gwizdku sędziego, trener Mirosław Czajka.

Kobieca drużyna Jaroty Jarocin kolejny pojedynek w Lokum 4. Lidze zagra na wyjeździe z KKP Powiat Pilski. Ten mecz odbędzie w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia punktualnie o godzinie 18:30.

Grom Wolsztyn – Jarota Jarocin 0:2 (0:1)
0:1 – Oliwia Krysińska (26′)
0:2 – Oliwia Krysińska (90′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Zofia Łagoda (65′ – Angelika Miłoszyk), Julia Urna, Kinga Waszak, Julia Słomianna (55′ – Jagoda Kałużna), Weronika Spalony (65′ – Zuzanna Guźniczak), Oliwia Krysińska, Julia Zięta, Alicja Oczkowska, Aleksandra Nawrocka (46′ – Marlena Rebelka), Natalia Andrzejczak (86′ – Julita Urbańska).