Efektowna wygrana juniorów młodszych B2

Juniorzy młodsi B2 rozpoczęli wiosenne zmagania od wysokiego zwycięstwa! Podopieczni Krzysztofa Matuszaka ograli Centrę Ostrów różnicą pięciu trafień (7:2).

To była szósta wygrana Jaroty w trwającym sezonie w Lidze Wojewódzkiej. W poniedziałkowy mecz lepiej rozpoczęli goście z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Jarociniacy szybko jednak odpowiedzieli za sprawą gola autorstwa Macieja Siekierskiego. Ten rezultat długo się nie utrzymał, bo jeden z zawodników Centry ponownie skierował futbolówkę do siatki. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki. Tym razem na listę strzelców wpisali się wyłącznie nasi piłkarze. Bohaterem tej części meczu został Filip Szydlik, który skompletował na swoim koncie hat-tricka.

Po zmianie stron gracze JKS-u z rocznika 2005 nadal dominowali na murawie. Potwierdzili to zresztą odpowiednio w 47, 75 i 81. minucie. Wtedy bramkarza przeciwników pokonali Maciej Siekierski, Wiktor Poczta i Paweł Skórski. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Matuszaka zajmują trzecie miejsce w tabeli. Ich strata do lidera rozgrywek – KKS-u Kalisz w tej chwili wynosi zaledwie trzy „oczka”. Co ciekawe obie ekipy już w najbliższy czwartek zmierzą się między sobą w Jarocinie.

Liga Wojewódzka B2 Junior (13. kolejka – 26.04.2021 roku)
Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 7:2 (4:2)

Jarota Jarocin: Wojciech Symenko – Mateusz Hałas (66’ – Paweł Skórski), Dawid Stolecki, Stanisław Rutkowski, Dariusz Walczak, Filip Szydlik, Kamil Woś (82’ – Norbert Merdziński), Nikodem Dryjański, Tobiasz Grabowski (62’ – Filip Cudak), Maciej Siekierski (72’ – Krystian Olejniczak), Wiktor Poczta (86’ – Szymon Marcinek).