Fatum nad Jarotą Jarocin

Kolejna porażka w III lidze. Podopieczni Marcina Woźniaka przegrali drugi mecz w rundzie wiosennej. Jarociniacy ulegli w spotkaniu derbowym drużynie z Kalisza 1:2.

Od pierwszej minuty na boisku było widać ogromne zaangażowanie i walkę o każdy centymetr boiska. Jak przystało na pojedynek derbowy nie brakowało też sytuacji strzeleckich. W 20. minucie goście otworzyli wynik meczu. Piękną bramkę z dystansu zdobył Robert Tunkiewicz. JKS szybko odpowiedział. Dziewięć minut później świetne dośrodkowanie Piotra Skokowskiego na gola zamienił Mikołaj Marciniak, dla którego było to premierowe trafienie w rundzie wiosennej.

W końcówce pierwszej części gry więcej z gry mieli gospodarze. Najpierw indywidualny błąd popełnił golkiper z Kalisza. Oskar Pogorzelec przepuścił pod nogą piłkę zagraną przez swojego kolegę z zespołu. Jednak nadbiegający Damian Sierant nie trafił do siatki rywali. W 40. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Piotr Skokowski. Piłka po jego uderzeniu została odbita przez bramkarza KKS-u na piąty metr, ale znakomitą okazję zmarnował Dawid Piróg.

Po zmianie stron kilka świetnych interwencji na swoim koncie zapisał Sebastian Kmiecik. Podopieczni trenera Woźniaka też atakowali. W 64. minucie strzał głową kapitana JKS-u, Piotra Garbarka obronił Pogorzelec. Gdy wydawało się, że gospodarze przynajmniej zremisują, to goście z Kalisza zadali decydujący cios. Autorem zwycięskiego trafienia dla naszych rywali był Rafał Jankowski, który jesienią także zapewnił w starciu z Jarotą swojej drużynie komplet punktów.

Jarota Jarocin – KKS Kalisz 1:2 (1:1)
20′ – Robert Tunkiewicz (0:1)
29′ – Mikołaj Marciniak (1:1)
90′ – Rafał Jankowski (1:2)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj (82’ – Alan Janowski), Jakub Nowak, Dawid Kierzek, Damian Sierant, Jacek Pacyński – Mikołaj Marciniak (80’ – Dominik Chromiński)