Grad bramek i zwycięstwo na inaugurację!

Znakomity początek nowego sezonu 2020/21 w trzeciej lidze gr. drugiej zanotowali piłkarze Jaroty Jarocin. Podopieczni trenera Garbarka pokonali na wyjeździe KP Starogard Gdański 6:2.

Do sobotniego pojedynku zespół JKS-u przystępował podbudowany niezłym bilansem gier kontrolnych, choć w zabrakło kontuzjowanych – Sebastiana Golaka, Kacpra Szymankiewicza i Dawida Krzyżaniaka. Wiadomo było jednak, że mecz w Starogardzie jest pierwszym o stawkę po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Samo spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla jarocińskiej ekipy. W trzeciej minucie dokładnym podaniem za linię obrony popisał się Szymon Komendziński, a sytuację sam na sam wykorzystał Krzysztof Bartoszak. Radość naszych zawodników nie trwała długo, bo zaledwie sto osiemdziesiąt sekund. Do wyrównania z bliskiej odległości doprowadził Robert Hirsz. Nie minęły dwie minuty i na tablicy wyników było już 2:1 dla gospodarzy. Tym razem kapitalnym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego popisał się Łukasz Kowalczyk. To był jednak dopiero początek wielkich emocji!

Podrażnieni gracze z Jarocina ruszyli do odrabiania strat. W krótkim odstępie czasu dwa gole strzelił Bartoszak, który po upływie dwudziestu sześciu minut skompletował na swoim koncie hat-tricka. Szczególnie ważne było trafienie numer trzy z rzutu karnego podyktowanego za faul na Damianie Pawlaku. W drugiej odsłonie strzelali już tylko podopieczni trenera Garbarka. Warto wspomnieć, że miejscowi mieli kilka niezłych okazji, ale na wysokości zadania stanął Sebastian Kmiecik. Ostatni kwadrans należał do Jaroty. Kolejno na listę strzelców wpisali się Michał Niedźwiedzki, Szymon Piekarski i grający prezes – Krzysztof Matuszak. Jarociniacy zostali więc liderem trzecioligowych rozgrywek.

Drugie spotkanie w ramach sezonu 2020/21 zostanie rozegrane na stadionie miejskim spółki Jarocin Sport. Jarota w tej serii gier podejmie Kotwicę Kołobrzeg, która pokonała Mieszko Gniezno 2:0.

KP Starogard Gd. – Jarota Jarocin 2:6 (2:3)
0:1 – Krzysztof Bartoszak (3′)
1:1 – Robert Hirsz (6′)
2:1 – Łukasz Kowalczyk (9′)
2:2 – Krzysztof Bartoszak (20′)
2:3 – Krzysztof Bartoszak (26′)
2:4 – Michał Niedźwiedzki (77′)
2:5 – Szymon Piekarski (84′)
2:6 – Krzysztof Matuszak (90′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Szymon Komendziński – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (87′ – Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (77′ – Miłosz Kowalski), Damian Pawlak (62′ – Michał Niedźwiedzki), Marcin Łażewski (84′ – Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak (89′ – Patryk Rzepka)