Jarota II na szczycie ligowej tabeli

Okazałą wygraną zakończył się niedzielny mecz drużyny rezerw Jaroty Jarocin. Podopieczni trenera Czajki przed własną publicznością odprawili z kwitkiem zespół Pelikana Grabów.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że ekipa z Grabowa nie przypadkowo zdobyła dwadzieścia trzy punkty. Goście dość szybko, bo już w piątej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Macieja Sowińskiego, który w swojej karierze zaliczył kilkanaście występów na drugoligowych boiskach. Piłkarze JKS-u natychmiast ruszyli do odrabiania strat. I tak gola wyrównującego strzelił Miłosz Kowalski, a kilka chwil później pięknym uderzeniem popisał się Jacek Pacyński. Doświadczony zawodnik ulokował futbolówkę w samym okienku! Gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale w trzecim kwadransie gry zabrakło im skuteczności. Do szatni zeszli więc ze skromną jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron prowadzenie swojej drużyny podwyższył Krzysztof Matuszak – wykorzystując rzut karny. Wcześniej sędzia dopatrzył się faulu na Michale Niedźwiedzkim. Pelikan nie zamierzał się łatwo poddawać. W 64. minucie przyjezdni strzelili nawet bramkę kontaktową. To wyraźnie podrażniło zespół rezerw, który w krótkim odstępie czasu cieszył się z kolejnych czterech trafień. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Pacyński. Skutecznością błysnęli również Marcin Konopka i Eryk Kunicki. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną jarocińskiego zespołu 7:2.

Jarota II z dorobkiem 24. punktów przewodzi w Klasie Okręgowej gr. 6. Teraz zespół dowodzony przez trenera Mirosława Czajkę uda się do Brzezin na spotkanie z miejscową Olimpią, która sklasyfikowana jest piątej pozycji. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 17 października. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 15:00.

Jarota II Witaszyce – Pelikan Grabów 7:2 (2:1)
0:1 – Maciej Sowiński (5’)
1:1 – Miłosz Kowalski (17’)
2:1 – Jacek Pacyński (20’)
3:1 – Krzysztof Matuszak (58’)
3:2 – Mateusz Maciaczyk (64’)
4:2 – Jacek Pacyński (78’)
5:2 – Jacek Pacyński (80’)