Jarota II przegrywa w stolicy Wielkopolski

Porażką zakończył się ostatni mecz zespołu rezerw jarocińskiego klubu w rundzie jesiennej sezonu 2021/22. Podopieczni Mirosława Czajki ulegli na wyjeździe Lotnikowi Poznań 1:3.

W wyjściowym składzie JKS-u zobaczyliśmy kilku zawodników z pierwszej drużyny. Szczególnie aktywny tego dnia był Antoni Prałat (na zdjęciu), który zresztą na początku drugiej połowy dał prowadzenie ekipie z Jarocina. Nieco odmieniony zespół trenera Czajki przede wszystkim dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie sytuacje podbramkowe. Gospodarze potrafili jednak odpowiedzieć po godzinie gry. Aż trzy razy został pokonany Sebastian Lorek. Taki stan rzeczy sprawił, że komplet punktów trafił na konto przeciwników.

Jarota II Witaszyce przerwę zimową spędzi na jedenastym miejscu w Red Box Klasie Okręgowej gr. 6. Drużyna rezerw nad strefą spadkową ma sześć „oczek” przewagi. Liderem rozgrywek niezmiennie pozostaje Kłos Zaniemyśl. Natomiast na drugiej pozycji umocnili się piłkarze ze Środy Wielkopolskiej.

Lotnik Poznań – Jarota II Witaszyce 3:1 (0:0)
0:1 – Antoni Prałat (53’)
1:1 – Łukasz Lekier (67’)
2:1 – Bartosz Złoch (72’)
3:1 – Łukasz Lekier (76’)

Jarota II Witaszyce: Sebastian Lorek – Mikołaj Kowalski, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Mateusz Stochniałek, Bartosz Kantek (85’ – Igor Chlebowski), Patryk Rzepka, Antoni Prałat (85’ – Mariusz Idziorek), Kacper Boruta (60’ – Maurycy Skowroński), Marcin Konopka, Wojciech Kryger (80′ – Wojciech Lamprecht).