Jarota II z cennym zwycięstwem

Podopieczni Mirosława Czajki w niedzielny wieczór pokonali Orkan Jarosławiec 3:1. Dzięki tej wygranej zespół Jaroty II Witaszyce awansował na dziewiąte miejsce w Klasie Okręgowej.

Pojedynek świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy w pierwszym kwadransie aż trzy razy cieszyli z goli. Worek z bramkami rozwiązał Miłosz Nowak. Zawodnik JKS-u płaskim strzałem zza pola karnego ulokował futbolówkę w siatce. Drugi na listę strzelców wpisał się Mikołaj Szcześniak po ładnej akcji całego zespołu. Natomiast trzecie trafienie padło łupem Bartosza Borysiaka, który dzień wcześniej zadebiutował w trzeciej lidze! Bliscy szczęścia byli również Jakub Adamkiewicz i Kacper Boruta. Tej dwójce zabrakło jednak precyzji. Goście w pierwszej połowie najlepszą okazję mieli w końcówce, ale świetną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Jakub Szymański.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Efektem tego była bramka zdobyta w pięćdziesiątej ósmej minucie przez Macieja Jóźwiaka. Dalsza część meczu była już pod kontrolą rezerw jarocińskiego klubu. Ostatecznie JKS wygrał 3:1, dopisując na swoje konto ważne trzy punkty. – Po bardzo dobrej grze zamknęliśmy spotkanie w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie oddaliśmy inicjatywę rywalom, ale to mój zespół dobrze zarządzał całym pojedynkiem i zasłużenie wygrał, podsumował występ swoich zawodników, trener Czajka.

Jarota II Witaszyce w następnej serii gier uda się do Nekli na starcie z miejscowym Płomieniem, który zamyka ligową stawkę z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów. Ten mecz odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 15:00.

Jarota II Witaszyce – Orkan Jarosławiec 3:1 (3:0)
1:0 – Miłosz Nowak (10′)
2:0 – Mikołaj Szcześniak (12′)
3:0 – Bartosz Borysiak (16′)
3:1 – Maciej Jóźwiak (58′)

Jarota II Witaszyce: Jakub Szymański – Bartosz Kantek, Miłosz Bolek, Eryk Radziejewski, Mikołaj Kowalski, Bartosz Borysiak, Jakub Adamkiewicz, Kacper Boruta, Miłosz Nowak, Antoni Bzodek (70′ – Mariusz Idziorek), Mikołaj Szcześniak (73′ – Jakub Wasik).