Jarota w półfinale

Piłkarze Jaroty Jarocin awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia w 1/4 finału pokonali na wyjeździe czwartoligową Victorię Ostrzeszów 3:1.

Od początku spotkania gospodarze pokazali, że nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Pierwsi w tym meczu groźnie zaatakowali właśnie czwartoligowcy. W odpowiedzi nasi zawodnicy stworzyli dwie sytuacje, w których nieznacznie obok bramki przestrzelił Jędrzej Ludwiczak oraz Damian Pawlak. W 18. minucie Hubert Antkowiak zdecydował się na strzał z dystansu i piłka znalazła się w siatce rywali. Dosłownie sześćdziesiąt sekund później piłkarze Jaroty prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Molewski, który wykorzystał dokładnie podanie Damiana Pawlaka.

Do końca pierwszej części gry podopieczni Janusza Niedźwiedzia kilkukrotnie zagrozili bramce miejscowych. W roli głównej znaleźli się Damian Pawlak, Christian Nnamani oraz Hubert Antkowiak. W 42. minucie boisko opuścił Jędrzej Ludwiczak (odnowiony uraz naciągnięcia więzadła pobocznego oraz przyczepu mięśnia w kolanie przyp.red.), a w jego miejsce pojawił się Michał Grobelny.

W drugiej połowie zespół z Ostrzeszowa niespodziewanie zdobył bramkę kontaktową. W polu karnym piłkę ręką zagrał Damian Błaszczyk, a jedenastkę na gola w 72. minucie zamienił Maciej Stawiński. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników JKS-u. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego z lewej strony boiska Krzysztof Matuszak zgrał futbolówkę do Damiana Pawlaka, który pewnym strzałem z dystansu pokonał bezradnego bramkarza z Ostrzeszowa.

Victoria Ostrzeszów – Jarota Jarocin 1:3 (0:2)
0:1 – Hubert Antkowiak (18′)
0:2 – Mateusz Molewski (19′)
1:2 – Maciej Stawiński (72′)
1:3 – Damian Pawlak (85′)

Jarota: Sebastian Kmiecik – Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak (42′ – Michał Grobelny), Piotr Skokowski, Damian Pawlak, Łukasz Rylukowski (72′ – Damian Błaszczyk), Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński (81′ – Piotr Garbarek), Mateusz Molewski, Christian Nnamani (58′ – Jakub Czapliński), Hubert Antkowiak.