Jarota wyeliminowana

Jarota Jarocin przegrała w dramatycznych okolicznościach ćwierćfinałowe spotkanie wojewódzkiego Pucharu Polski z Obrą Kościan po dogrywce 3:4.

Zdecydowanym faworytem środowego spotkania byli podopieczni trenera Niedźwiedzia. Od pierwszego gwizdka sędziego zespół z Jarocina dominował na boisku. Potwierdzeniem tego były trzy bramki zdobyte w początkowej fazie pojedynku. W 8. minucie do siatki rywali trafił Christian Nnamani, w 21. minucie prowadzenie podwyższył Hubert Antkowiak, a w 26. minucie kolejnego gola zdobył Filip Szewczyk, dla którego było to piąte trafienie w rundzie wiosennej.

Gospodarze odpowiedzieli w 31. minucie. Daniela Malinę z dystansu pięknym uderzeniem pokonał Krystian Łukaszyk, który pierwszą część obecnego sezonu spędził w jarocińskim zespole. Przed W 43. minucie pierwszoligowy arbiter z Poznania – Szymon Lizak nie zauważył, że w polu karnym faulowany był Hubert Antkowiak i na przerwę nasi zawodnicy schodzili z dwubramkową zaliczką.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli piłkarze z Kościana, którzy wykorzystali w 51. minucie błąd defensorów JKS-u i piłkę z bliskiej odległości do siatki skierował Tomasz Marcinkowski. Kilkanaście minut później Hubert Antkowiak był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym przez bramkarza miejscowych, ale sędzia nie wskazał na „jedenastkę”.

Obra walczyła do końca i ich determinacja została nagrodzona w doliczonym czasie gry. Jędrzej Ludwiczak sfaulował w polu karnym napastnika gospodarzy i sędzia za to zagranie pokazał mu czerwoną kartkę. Chwilę później rzut karny wykorzystał Mateusz Adamski, który w dogrywce rozstrzygnął losy ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, zdobywając gola z jedenastego metra.

Obra Kościan – Jarota Jarocin 4:3 (1:3, 3:3)
0:1 – Christian Nnamani (8′)
0:2 – Hubert Antkowiak (21′)
0:3 – Filip Szewczyk (26′)
1:3 – Krystian Łukaszyk (31′)
2:3 – Tomasz Marcinkowski (51′)
3:3 – Mateusz Adamski (90+5′)
4:3 – Mateusz Adamski (120′)

Jarota: Daniel Malina – Piotr Skokowski, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak, Krzysztof Matuszak, Damian Pawlak, (79′ – Łukasz Rylukowski), Christian Nnamani (63′ – Michał Grobelny), Filip Szewczyk (65′ – Jacek Pacyński), Mateusz Molewski, Hubert Antkowiak (90′ – Daniel Najduch).