„Jarotę oceniam bardzo wysoko”

Marek Nowicki w ubiegłym tygodniu został przedstawiony jako nowy trener Jaroty Jarocin i w nadchodzącym sezonie rozgrywkowym poprowadzi nasz zespół w trzeciej lidze.

Nowy szkoleniowiec przyznał, że piłkarze JKS-u mają duży poziom umiejętności piłkarskich. – Zawodników najlepiej poznaje się podczas treningu. Niestety, nie było jeszcze takiej okazji. Pierwsza okazja nadarzy się 9 lipca. Obejrzałem natomiast nagrania z kilku zwycięskich spotkań Jaroty z rundy wiosennej sezonu 2017/18 i skupiłem się na indywidualnych umiejętnościach piłkarzy. Oceniam je wysoko, powiedział Marek Nowicki.

Niewiadomą pozostaje natomiast ustawienie zespołu na boisku. – To wszystko determinowane będzie potencjałem naszych piłkarzy. W obecnej chwili sytuacja kadrowa jest bardzo dynamiczna. Wielu zawodnikom kończą się umowy z klubem, kilku z nich chce spróbować sił w zespołach z wyższych lig. To naturalne, że szukają nowych wyzwań. W związku z powyższym na tym etapie budowania zespołu nie mogę określić, jakie będzie nasze dominujące ustawienie w lidze. Musimy jeszcze trochę poczekać, kontynuuje 47-letni trener Jaroty Jarocin. 

Jarociniacy do rozgrywek ligowych przygotowywać się będą nieco ponad miesiąc czasu. – Na pierwszym treningu spotkamy się w drugim tygodniu lipca. To pięć pełnych tygodni pracy, w których zaplanowałem 23 jednostki treningowe i 6 meczów kontrolnych. Zawodników czeka 7 dni odpoczynku. W drugim tygodniu tj., od 17 do 21 lipca zaplanowane jest zgrupowanie w Hotelu Jarota. To w dużym skrócie cały okres przygotowania zespołu, zakończył Nowicki.

Jarota Jarocin
Zagłębie II Lubin
Jarota Jarocin
0:0
Piast Żmigród