Juniorzy młodsi B1 przegrali z liderem

Podopieczni trenera Macieja Dolaty rozpoczęli rundę rewanżową w Lidze Wojewódzkiej od porażki. Lepsi w Jarocinie okazali się piłkarze Polonii Środa Wielkopolska.

Nasi piłkarze z rocznika 2007 do sześćdziesiątej minuty toczyli wyrównany bój ze średzkim zespołem. Rywale JKS-u, którzy całkiem niedawno rywalizowali w Centralnej Lidze Juniorów swoją siłę pokazali po godzinie gry, kiedy czterokrotnie trafili do siatki. Dla gospodarzy w drugiej połowie gole strzelili Mateusz Zmyślony i Marcel Maćkowiak. Ostatecznie niedzielny mecz zakończył się wygraną Polonii różnicą pięciu trafień (7:2).

Juniorzy młodsi B1 po ośmiu rozegranych spotkaniach plasują się na siódmej pozycji w tabeli. Żółto-czerwono-niebiescy w najbliższą środę, 5 października zagrają awansem z dziesiątej kolejki. Jarociniacy w roli gospodarza podejmą Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Początek meczu zaplanowano na godz. 20:00.

Liga Wojewódzka B1 Junior (8. kolejka – 1.10.2023 roku)
Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 2:7 (0:2)

Jarota Jarocin: Jakub Woźniak – Mateusz Sierszulski (46′ – Bartosz Kowalski), Mateusz Zmyślony, Igor Politowicz (80′ – Krzysztof Cyfert), Daniil Voloshyn (70′ – Filip Szymczak), Kacper Szymanek (46′ – Krzysztof Chudy), Eryk Pluta, Michał Mądrzak (46′ – Kordian Nowak), Michał Borowczyk (75′ – Artur Bilchenko), Marcel Maćkowiak (85′ – Filip Buchwald), Jakub Tischer.

Zobacz: Wyniki / Tabela – Liga Wojewódzka B1 Junior [KLIKNIJ]