Juniorzy starsi lepsi od Górnika Konin

Najstarsza drużyna młodzieżowa JKS-u zdobyła kolejne trzy punkty w Lidze Wojewódzkiej. Tym razem piłkarze z rocznika 2004 ograli po niezłym spotkaniu zespół z Konina 1:0.

Obie ekipy przed pierwszym gwizdkiem sędziego dzieliły zaledwie trzy „oczka” w ligowej hierarchii. Mogliśmy więc spodziewać się wyrównanego meczu na boisku przy ulicy Maratońskiej. Pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek, ale decydujące trafienie zobaczyliśmy po zmianie stron. Jarociniacy gola na wagę zwycięstwa strzelili w sześćdziesiątej czwartej minucie, kiedy futbolówkę w siatce ulokował kapitan żółto-czerwono-niebieskich, czyli Jan Ziętkowski.

Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy powiększyli swoją przewagę punktową nad trzecią w stawce – Spartą Konin aż sześciu punktów. Taki stan rzeczy sprawił, że podopieczni Macieja Dolaty na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2021/22 są już niemal pewni tytułu wicemistrza Ligi Wojewódzkiej A1!

Liga Wojewódzka A1 Junior (RW – 12. kolejka – 12.06.2022 roku)
Jarota Jarocin – Górnik Konin 1:0 (0:0)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski, Fabian Borkowski, Bartosz Kantek, Bartosz Marciniak, Wojciech Lamprecht, Maksymilian Bernat, Kamil Banaszak, Marcin Wyrwas, Eryk Radziejewski, Wojciech Wojtczak.