Juniorzy starsi muszą poczekać na punkty

Porażką zakończył się drugi wiosenny mecz z liderem Ligi Wojewódzkiej A1 Junior dla zespołu Jaroty Jarocin. Piłkarze z rocznika 2002 i 2003 ulegli na wyjeździe Kani Gostyń 2:6.

Podopieczni trenera Czajki zmagania w drugiej części sezonu 2020/21 rozpoczęli od przegranej z UKS-em Śrem. Sobotnie starcie wyśmienicie ułożyło się dla miejscowych, którzy w dwunastej minucie wyszli na prowadzenie. Jarociniacy do głosu doszli w trzecim kwadransie. Wtedy skutecznością dwukrotnie błysnął Maurycy Skowroński i zespół JKS-u prowadził po pierwszej połowie różnicą jednego trafienia (2:1). W drugiej części spotkania naszym piłkarzom coraz rzadziej udawało się dochodzić do sytuacji strzeleckich. Ten fakt wykorzystali rywale. Kania szybko doprowadziła do wyrównania. Następnie w krótkim odstępie czasu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść – inkasując trzy punkty w Lidze Wojewódzkiej.

Jarota Jarocin w tej chwili plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli. 1 maja juniorzy starsi na własnym boisku podejmą Marcinki Kępno, z którymi jesienią ulegli na wyjeździe 1:4. Sobotnie spotkanie zostało zaplanowane na M1 w Jarocinie.

Liga Wojewódzka A1 Junior (19. kolejka – 24.04.2021 roku)
Kania Gostyń – Jarota Jarocin 6:2 (1:2)

Jarota Jarocin: Jakub Szymański – Szymon Bogaczyk (46’ – Mikołaj Kowalski), Piotr Stachowiak (46’ – Mikołaj Szcześniak), Bartosz Borysiak, Miłosz Bolek (80’ – Dawid Bartkowiak), Jakub Wasik, Miłosz Nowak (65’ – Jakub Bartkowiak), Bartosz Dyoniziak (60’ – Antoni Bzodek), Bartosz Kantek, Miłosz Nowakowski (46’ – Norbert Tokarz), Maurycy Skowroński (46’ – Kacper Boruta).