Juniorzy starsi od 0:3 do 3:3!

To był niesamowity powrót zespołu A1-A2 w trzecim meczu ligowym w sezonie 2021/22. Podopieczni trenera Piotra Skokowskiego w niedzielę zremisowali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla przyjezdnych, którzy po dwudziestu pięciu minutach prowadzili już 3:0. Jarociniacy nie podłamali się i konsekwentnie realizowali założenia taktyczne. W tym miejscu należy również podkreślić to, że rywale grali agresywnie i na pograniczu faulu. Zresztą po godzinie gry Ostrovia zmuszona była walczyć z JKS-em w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z ich zawodników. Decydujące okazały się ostatnie minuty. Najpierw do siatki trafił Bartosz Kantek, a w samej końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maurycy Skowroński. Do zwycięstwa Jaroty zabrakło niewiele. W decydujących momentach zawodziła jednak skuteczność pod bramką przeciwników.

Juniorzy starsi po trzech kolejkach zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Przed drużyną z rocznika 2003 i 2004 kolejne spotkanie w Lidze Wojewódzkiej. Tym razem na wyjeździe przeciwko Polonii Środa Wielkopolska. Obie ekipy w poprzednich latach rywalizowały ze sobą. Mecz odbędzie się 5 września o godz. 16:00.

Liga Wojewódzka A1 Junior (3. kolejka – 29.08.2021 roku)
Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 3:3 (0:3)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski, Jan Ziętkowski, Piotr Like (46’ – Igor Jeńczak), Fabian Borkowski (62’ – Maksymilian Bernat), Bartosz Marciniak (46’ – Mikołaj Szcześniak), Maurycy Skowroński, Wojciech Lamprecht ( 46’ – Bartosz Kantek), Alex Jankowiak (80’ – Kamil Banaszak), Igor Chlebowski, Patryk Krawczyk (85’ – Marcin Wyrwas), Wojciech Wojtczak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ Akademia Jarota – Używkom mówimy nie!”