Kolejne zwycięstwo piłkarek z Jarocina!

Zawodniczki trenera Mirosława Czajki odniosły drugą wygraną w drugiej części sezonu 2023/24. Kobieca drużyna JKS-u w dziewiątej kolejce pokonała Wełnę Skoki 3:0.

Dla piłkarek z Jarocina był to historyczny mecz rozgrywany na stadionie miejskim. Już w czwartej minucie po prostopadłym zagraniu Kingi Waszak do piłki dopadła Zofia Łagoda, która była górą w pojedynku z bramkarką rywalek. Gospodynie kilkukrotnie mogły podwyższyć swoje skromne prowadzenie, ale strzały Miłoszyk, Andrzejczak, Oczkowskiej, Nawrockiej, Łagody czy Waszak okazały się minimalnie niecelne. Wreszcie ta ostatnia po fantastycznej szarży została sfaulowana w polu karnym. Sędzia wskazał na „wapno”, a piłkarka Jaroty na pięć minut przed przerwą skutecznie egzekwowała rzut karny.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Bliska szczęścia dwukrotnie była Alicja Oczkowska. Jednak futbolówka po jej uderzeniach odbiła się od poprzeczki. Na trzeciego gola musieliśmy więc poczekać do 77. minuty, kiedy skuteczną indywidualną akcją popisała się Natalia Andrzejczak, ustalając tym samym wynik niedzielnej konfrontacji. – Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, choć zabrakło w naszym zespole bardzo ważnych postaci, jak Oliwii Krysińskiej i Weroniki Spalonej. Dziewczyny pokazały, że są w formie, a to może tylko cieszyć przed derbami z Kanią, skomentował trener Czajka.

Jarota z dorobkiem dwudziestu jeden punktów zajmuje drugie miejsce w czwartoligowych rozgrywkach. Wyżej w ligowej hierarchii jest tylko drugi zespół Lecha UAM Poznań. Przypomnijmy, że obie ekipy spotkają się w rundzie wiosennej przy okazji ostatniej serii gier na boisku w Jarocinie.

Jarota Jarocin – Wełna Skoki 3:0 (2:0)
1:0 – Zofia Łagoda (4′)
2:0 – Kinga Waszak (40′)
3:0 – Natalia Andrzejczak (77′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Julita Urbańska, Zofia Łagoda (85′ – Karolina Prządka), Julia Urna, Kinga Waszak, Laura Cichoń (70′ – Michalina Szwałek), Angelika Miłoszyk, Julia Zięta (60′ – Martyna Galbierska), Alicja Oczkowska, Aleksandra Nawrocka, Natalia Andrzejczak.