Koncert rezerw z Ogniwem

W meczu 12. kolejki Klasy Okręgowej zespół prowadzony przez trenera Czajkę rozgromił Ogniwo Łąkociny 7:1. To dziewiąte zwycięstwo odniesione w tych rozgrywkach przez Jarotę II Witaszyce.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią spółki Jarocin Sport spotkały się dwie drużyny znajdujące się na przeciwnych biegunach. Ogniwo w tym sezonie gra bardzo przeciętnie, a rezerwy JKS-u są na szczycie ligowej tabeli. Jarocinacy od pierwszych minut potwierdzili swoją wyższość. Po pierwszym kwadransie gry było już 3:0. Na listę strzelców kolejno wpisali się Szymon Gałczyński, Michał Niedźwiedzki i Marcin Konopka. Co prawda pierwsza połowa nie przyniosła nam już więcej goli, ale gospodarze mieli ku temu doskonałe sytuacje strzeleckie. Z najważniejszych akcji warto wspomnieć o dwóch uderzeniach Jacka Pacyńskiego, po których futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Jarota przewyższała rywali w każdym elemencie. Te słowa potwierdziła w drugiej części spotkania. Worek z bramkami rozwiązał się po sześćdziesiątej minucie. Ponownie do siatki trafił Michał Niedźwiedzki. Skutecznością błysnął jeszcze Jacek Pacyński i Miłosz Kowalski. Ten pierwszy dwa razy ulokował piłkę w siatce. Przyjezdnych z Łąkocin stać było jedynie na trafienie honorowe w ostatniej akcji. Tym samym ekipa z Jarocina wspomagana zawodnikami z Witaszyc powróciła na fotel lidera w Klasie Okręgowej. 31 października podopieczni Mirosława Czajki zmierzą się na wyjeździe z LZS-em Doruchów.

Jarota II Witaszyce – Ogniwo Łąkociny 7:1 (3:0)
1:0 – Szymon Gałczyński (6’)
2:0 – Michał Niedźwiedzki (12’)
3:0 – Marcin Konopka (15’)
4:0 – Michał Niedźwiedzki (61’)
5:0 – Miłosz Kowalski (68’)
6:0 – Jacek Pacyński (71’)
7:0 – Jacek Pacyński (82’)
7:1 – Mateusz Jankowiak (88’)

Jarota II Witaszyce: Simon Krawczyk – Krystian Wawrzyniak, Piotr Stachowiak, Igor Skowron, Mikołaj Kowalski (64’ – Antoni Bzodek), Krzysztof Matuszak (75’ – Krzysztof Wyduba), Jacek Pacyński, Patryk Rzepka (55’ – Miłosz Kowalski), Marcin Konopka (65’ – Filip Taczała), Szymon Gałczyński, Michał Niedźwiedzki (85’ – Mariusz Idziorek).