Koniec pucharowej przygody

Jarociniacy w dramatycznych okolicznościach odpadli z Pucharu Polski. Podopieczni trenera Garbarka w 1/16 finału ulegli Pogoni Nowe Skalmierzyce 1:2.

Początek środkowego pojedynku był bardzo dobry w wykonaniu żółto-czerwono-niebieskich. Gospodarze lepiej operowali piłką, co znalazło odzwierciedlenie w dwudziestej piątej minucie, kiedy dokładne podanie Jacka Pacyńskiego wzdłuż bramki wykorzystał Dawid Idzikowski. 24-latek popisał się ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Ekipa z Nowych Skalmierzyc musiała zatem gonić wynik, który utrzymał się na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Wtedy skutecznością w polu karnym błysnął Patryk Palat, dla którego był to kolejny gol w drugiej części sezonu 2023/24.

Trzecioligowcy dążyli do wygranej, ale młody zespół z Jarocina wspierany przez Krzysztofa Matuszaka i Jacka Pacyńskiego dzielnie odbierał ataki swoich rywali, próbując ich zaskoczyć z kontrataku. Ostatecznie przeciwnicy JKS-u przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w siódmej minucie doliczonego czasu gry, choć mecz powinien zostać zakończony przez głównego arbitra znacznie wcześniej. Po zagraniu futbolówki ręką jednego z graczy Jaroty skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Daniel Kaczmarek.

Jarota w najbliższą sobotę wznowi czwartoligowe rozgrywki od spotkania wyjazdowego z Koroną Piaski.

Jarota Jarocin – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2 (1:1)
1:0 – Dawid Idzikowski (25′)
1:1 – Patryk Palat (42′)
1:2 – Daniel Kaczmarek (90+7′)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Mikołaj Kowalski, Krzysztof Matuszak (70′ – Paweł Skórski), Dariusz Walczak, Piotr Stachowiak, Łukasz Tomczak, Juja Fujikawa, Mateusz Hałas (67′ – Tomasz Pilarczyk), Dawid Idzikowski, Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski.